Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 15.11.2017 10:44
Metal Gear Survive i nowe próbki rozgrywki
421V

Metal Gear Survive i nowe próbki rozgrywki

Metal Gear Survive coraz bliżej premiery, więc jeszcze niejednokrotnie będziemy mogli sprawdzić jak gra prezentuje się w akcji - tak jak na nowych materiałach udostępnionych ostatnio przez Konami.

Metal Gear Survive to pierwsza odsłona przygotowywana po tym jak Kojima, czyli ojciec serii, opuścił Konami. Pomysł stworzenia gry opartej na niemal całości Metal Gear Solid V: The Phantom Pain niewielu graczom się podoba, choć idea wciąż ma potencjał - przynajmniej dla osób, które cenią sobie gry skupiające się na kooperacji. Choć trybu dla jednego gracza nie zabraknie - będzie jednak raczej pełnić funkcję bardziej rozbudowanego samouczka.

Metal Gear Survive - jak będzie funkcjonować tryb dla jednego gracza?

Jakiś czas temu na oficjalnym koncie serii Metal Gear pojawiły się nowe materiały z Metal Gear Survive. Pierwszy z nich skupia się na akcjach przeprowadzanych raczej po cichu, ale poza samym skradaniem i cichym likwidowanych przeciwników, możemy zerknąć jeszcze na to jak wygląda stawianie barykad czy moździerzy. Kolekcjonowanie materiałów wyglądać będzie najpewniej tak samo jak w piątej odsłonie - czyli część z nich zdobywać będziemy w terenie, a kolejne porcje w tle, kiedy to będą przetwarzane w naszej bazie.

Drugi materiał przedstawia Metal Gear Survive pod kątem akcji. Niejednokrotnie zmuszeni będziemy chronić swoją bazę - walka o przetrwanie to w zasadzie podstawowy zamysł rozgrywki. Zobaczymy tutaj różnych przeciwników, walkę bronią białą, strzelanie z łuku czy broni palnej. Ponadto, tak jak widać, niektórych przeciwników wykorzystamy do zabicia innych.

Metal Gear Survive ma pojawić się w przyszłym roku, 22 lutego. Produkcja skupi się na zabawie dla maksymalnie czterech graczy, ale pojawi się też tryb fabularny, w którym stworzony przez nas bohater postara się o powrót do domu. Postępy poczynione podczas poznawania opowieści będziemy mogli przenieść do zabawy z innymi graczami.

Źródło: https://twitter.com/metalgear_jp

Tagi: Konami metal gear survive playstation 4 wideo

Nie przegap