Jakub Barwiak Jakub Barwiak 14.11.2017 14:52
Sony szykuje wampirzy spin-off Spider-Mana
475V

Sony szykuje wampirzy spin-off Spider-Mana

Sony Picture nie próżnuje w temacie filmów z postaciami z uniwersum Spider-Man. Bohaterem obrazu będzie Morbius – żyjący wampir. Za scenariusz mają odpowiadać autorzy skryptu do Power Rangers.

Obecnie postać Petera Parkera została udostępniona Marvelowi, jednak to wciąż Sony posiada prawa do tego bohatera i wszystkich postaci z nim powiązanych. Z tego też powodu, studio rozpoczęło budowę swojego własnego uniwersum, opartego na tych właśnie postaciach. Zapowiedziano już m.in. Venoma z Tomem Hardym w roli głównej.

Sony Pictures pracuje również nad filmową wersją Metal Gear Solid

Jak podaje The Hollywood Reporter, kolejną postacią z kart komiksu, która dostanie swój własny film jest Morbius – żyjący wampir. Za skrypt tego widowiska odpowiadają autorzy scenariusza do Power RangersBurk Sharpless i Matt Sazama. Oczywiście film o Morbiusie nie będzie powiązany z obecnym Spider-Manem w wykonaniu Toma Hollanda.

Morbius został stworzony przez Roya Thomasa i Gila Kane'a i po raz pierwszy pojawił się w Amazing Spider-Man #101 w 1971 roku. Michael Morbius to biochemik i laureat nagrody Nobla, który przypadkiem przemienia się w istotę przypominającą wampira.

Nie znamy w tym momencie żadnych szczegółów o wampirzym spin-offie Spider-Mana, w tym daty jego premiery. Obecnie Venom zaplanowany jest na październik 2018 roku, drugi ze spin-offów zapowiedzianych przez Sony, a więc Silver and Black ma pojawić się w kinach w lutym 2019 roku. Można więc założyć, że Morbius nie zadebiutuje przed tą datą.

Źródło: http://www.hollywoodreporter.com/heat-vision/spider-man-spinoff-morbius-living-vampire-movie-works-power-rangers-writers-1056702

Tagi: Marvel morbius sony pictures spider-man