Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.11.2017 12:37
Posiadacze PS4 Pro chętniej kupują PS VR. Sony zwiększa produkcje PS Move
1417V

Posiadacze PS4 Pro chętniej kupują PS VR. Sony zwiększa produkcje PS Move

Sony jest zadowolone z tego, jak sprzedaje się PlayStation 4 Pro oraz PlayStation VR. Liczy też, że dobre wyniki VR przełożą się na zainteresowanie PS Move, które wykorzystuje już 2/3 gier, które pojawiły się na hełm VR od Sony.

W trakcie Develop: VR, Stuart Whyte, który w Sony odpowiedzialny jest za rozwój i produkcję gier na VR zdradził, że firma zwiększyła produkcję kontrolerów PlayStation Move licząc, że rosnąca sprzedaż PS VR pociągnie za sobą zainteresowanie kontrolerami ruchowymi. Większe zainteresowanie Move'em ze strony deweloperów bierze się według Whyte'a z prostego faktu - na PS4 pojawia się więcej gier, które wcześniej były dostępne na Oculusa i HTC Vive.

Kolekcja gier na PS VR do przetestowania za darmo

Zwiększona liczba gier przekłada się więc na sensowniejsze wykorzystanie (i częstsze) PS Move przez gracza.

Aktualnie, 2/3 gier dostępnych na PS VR wspiera kontroler Move (lub go wymaga). Widzimy coraz więcej gier, które przenoszone są z HTC Vive i Oculusa, więc liczba gier z obsługą Move'a jeszcze urośnie. My ze swojej strony zwiększamy produkcję kontrolera by nie zabrakło go w sklepach.

Whyte zdradził też, że częściej PS VR kupują ludzie (przynajmniej proporcjonalnie) zdecydowani lub posiadający PS4 Pro.

Posiadacze PS4 Pro znacznie chętniej kupują PS VR. Ze strony dewelopera opłaca się korzystać z dodatkowej mocy jaką daje PS4 Pro, bo to przekłada się na lepsze doznania gracza.Ale deweloperzy muszą też pamiętać o spieraniu zwykłego PS4.

Dowiedzieliśmy się także, że na PS VR sprzedaje się średnio 5 gier na jeden hełm VR. Co według Whyte'a powiększa zainteresowanie deweloperów PS VR widząc, że tu gry się po prostu sprzedają. Whyte dodał też, że PS VR i gry na niego muszą wejść na kolejny poziom jakości. Musi pojawić się więcej dużych gier AAA, które wykorzystają z VR. Wtedy gracze zrozumieją, że to sprzęt, który warto mieć, bo jest sensownie wspierany.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-11-09-sony-ramping-up-move-production-for-psvr-push

Tagi: playstation 4 playstation 4 pro playstation move playstation vr

Nie przegap