Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.11.2017 11:36
Star Wars Battlefront 2 - potrzeba 40 godzin by odblokować jednego bohatera
1468V

Star Wars Battlefront 2 - potrzeba 40 godzin by odblokować jednego bohatera

Kontrowersje wokół Star Wars Battlefront 2 nie ustępują. Wpierw EA dostało po uszach ze zrobienie de facto gry F2P z produkcji DICE, wrzucając tam skrzynki w których można znaleźć ulepszenia. Z tego pomysłu częściowo się wycofano. Ale okazuje się, że odblokowanie jednego tylko bohatera zajmie nam aż 40 godzin.

Star Wars Battlefront 2 dostępny jest od kilku dni w usłudze EA Access na Xboksie, a także na PC-tach. Gracze postanowili korzystając z tego sprawdzić, czy gra nadal jawi się jako produkcja F2P i ile potrzeba czasu na odblokowanie jednego bohatera (wycenionego na 60 tysięcy kredytów) bez kupowania skrzynek i dodatkowej waluty. I wyszło na to, że mniej więcej 40 godzin czystej gry.

Star Wars Battlefront 2 - nowy rozdział fabularny i darmowe dodatki w grudniu

Jak to wyliczono? Na Reddicie pojawił się wątek w którym gracz wylistował swoje wszystkie dane i wyliczenia z Star Wars Battlefront 2. Mamy więc:

  • Średni czas rundy w Galactic Assault - 11 minut i 9 sekund
  • Średnia kredytów zarabianych na mecz - 275
  • Średnio kredytów na minutę - 25,04
  • Ilość czasu potrzebnego na zdobycie wymaganych na kupno bohatera kredytów - 2,395.97 minut czyli ~40 godzin

Auto udostępnił arkusz kalkulacyjny ze swoimi obliczeniami w których zawarł informację ile potrzeba czasu by odblokować na przykład skrzynkę dla jednej klasy (3 godziny ciągłej gry) w Star Wars Battlefront 2. Jeśli więc DICE nie zmieni ilości przyznawanych po meczu kredytu, odblokowanie jednego z kilku bohaterów zajmie nam kilkadziesiąt godzin w trakcie których nie będziemy mogli kupować niczego innego.

Tu warto zaznaczyć, że ukończenie kampanii daje nam kilka skrzynek z predefiniowaną zawartością, a także ponad 20 tysięcy kredytów, za które gra sugeruje kupić nam Iden Versio. Ale jeśli zostawimy sobie te 20 tysięcy, to odblokowanie lepszego bohatera za 60 tysięcy zajmie nam nie 40, a "tylko" niecałe 30 godzin.

Electronic Arts ani DICE głosu w tej sprawie nie zabrały. Ich ostatnim stanowiskiem jest "posłuchaliśmy graczy i wyrzuciliśmy ze skrzynek rzeczy dające przewagę nad innymi", co... też niekoniecznie jest prawdą, co potwierdzają YouTuberzy grający w grę. Jeden z nich postanowił kupić kilka droższych skrzynek za prawdziwe pieniądze. Wypadły mu potężne ulepszenia do kilku klas i pojazdów, co pozwoliło mu z miejsca niszczyć innych. Wygląda więc, że Star Wars Battlefront 2 wcale nie uciekło od bycia tytułem krypto-F2P. Czy tak faktycznie jest, sprawdzimy sami i damy wam znać w recenzji.

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/StarWarsBattlefront/comments/7c6bjm/it_takes_40_hours_to_unlock_a_hero_spreadsheet/

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts playstation 4 star wars battlefront 2

Nie przegap