Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 09.11.2017 15:12
Activision oskarżone przez Humvee o bezprawne użycie marki w Call of Duty
510V

Activision oskarżone przez Humvee o bezprawne użycie marki w Call of Duty

Call of Duty WW2 to ogromny hit. Wczoraj pisaliśmy o tym, że gra pobiła rekord i wygenerowała ogromne przychody. W tym samym czasie Activision zostało oskarżone o bezprawne wykorzystanie marki Humvee w grach z serii.

Call of Duty WW2 okazało się strzałem w dziesiątkę. Nowa odsłona nie tylko zachwyca wielu recenzentów, ale też sprzedaje się jak świeże bułeczki. Wczoraj poinformowaliśmy o tym, że gra zarobiła aż pół miliarda dolarów w zaledwie trzy dni.

Call of Duty: WW2 bije rekordy! Gra zarobiła pół miliarda w trzy dni

Tymczasem Activision zostało oskarżone przez amerykański koncern AMG o bezprawne wykorzystanie marki Humvee w grach z serii Call of Duty. Według przedstawicieli producentów pojazdów marki Humvee, sukces gry zawdzięczany jest klientom, którzy mylnie uważali, iż seria gier w jakiś sposób jest powiązana ze wspomnianą marką aut.

Przedstawiciele amerykańskiego koncernu utrzymują, że nie mogą się z wydawcą skontaktować od ponad roku, stąd pozew. Activision z drugiej strony nie skomentowało jeszcze sprawy. Producent Humvee żąda odszkodowania, które miałoby wynosić trzykrotność poniesionych strat.

Call of Duty WW2 dostępne jest od 3 listopada. Poniżej znajdziecie zwiastun fabularny.

Call of Duty WW2 - zwiastun fabularny

 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-11-09-humvee-suing-activision-over-call-of-duty

Tagi: Activision am general call of duty Call of Duty: Modern Warfare Remastered Call of Duty: WW2 humvee Raven Software Sledgehammer Games