Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 08.11.2017 17:26
Assassin's Creed Origins. Graficzne starcie PS4 Pro vs Xbox One X
2033V

Assassin's Creed Origins. Graficzne starcie PS4 Pro vs Xbox One X

Assassin's Creed Origins szumnie było zapowiadane jako tytuł ulepszony pod wielką moc Xbox One X. Okazuje się jednak, że pod względem wizualnym PS4 Pro wcale nie odbiega za bardzo od konkurencji.

Assassin's Creed Origins radzi sobie bardzo dobrze i jest udanym powrotem serii. Tytuł zbiera nie tylko wysokie oceny, ale sprzedaje się zauważalnie lepiej od poprzednika. Jest to również najlepiej wspierana odsłona cyklu, która otrzyma najwięcej zawartości po premierze. Zarówno płatnej, jak i darmowej.

Assassin's Creed Origins - pakiet rzymskiego centuriona już dostępny

Assassin's Creed Origins to jedna z gier ulepszonych na potrzeby najpotężniejszej konsoli świata - Xbox One X. Tytuł wykorzystuje również nadwyżkę mocy PS4 Pro, jak więc gra wygląda na odpowiednim zestawieniu? Okazuje się, że równice w warstwie wizualnej są bardzo znikome i na poniższym porównaniu trudno je w ogóle wychwycić gołym okiem. Oglądając materiał na YouTube jedyną faktycznie zauważalną różnicą jest... sierść wielbłąda, która na PS4 Pro wygląda gorzej.

Assassin's Creed Origins - PS4 Pro vs Xbox One X

Drugie porównanie ukazuje Assassin's Creed Origins w trzech wariantach. Zestawiono na nim wersję z Xbox One, PlayStation 4 Pro i Xbox One X. Tutaj różnice na korzyść nowej konsoli MS są już bardziej widoczne.  Niegdysiejszy "Skorpion" może się pochwalić teksturami wyższej rozdzielczości i nieco większym zagęszczeniem roślinności.

Assassin's Creed Origins - Xbox One vs PlayStation 4 Pro vs Xbox One X

Assassin's Creed Origins niezależnie od wybranej wersji wygląda bardzo ładnie. W przypadku Xbox One X i gry Ubisoft trudno mówić o jakiejkolwiek dominacji nad sprzętami Sony. Czy takie różnice byłyby dla Was kluczowe przy podjęciu decyzji o zakupie konsoli?

Źródło: YouTube (Candyland)

Tagi: assassin's creed origins playstation 4 porównanie graficzne Ubisoft Ubisoft Montreal wideo

Nie przegap