Jakub Barwiak Jakub Barwiak 03.11.2017 12:57
Wonder Woman z jeszcze jednym rekordem
361V

Wonder Woman z jeszcze jednym rekordem

Wonder Woman pobiło kolejny rekord. Film Patty Jenkins stał się najbardziej dochodowym, superbohaterskim origin story w historii.

Ku zaskoczeniu wielu, Wonder Woman stało się jednym z największych sukcesów sezonu letniego 2017. Film nie tylko – w przeciwieństwie do swoich poprzedników z uniwersum DC – zebrał pozytywne opinie wśród krytyków, ale także osiągnął spory finansowy sukces, począwszy od swojego weekendu otwarcia. Widowisku udało się nawet wyprzedzić w USA Strażników Galaktyki Vol. 2.

Liga Sprawiedliwości 2 w produkcji

Potwierdzeniem tych sukcesów jest kolejny rekord osiągnięty przez obraz produkcji DC. Jak podaje Forbes, film zarobił na świecie 821,74 milionów dolarów, dzięki czemu stał się najbardziej dochodowym superbohaterskim origin story w historii kina, pobijając Spider-Mana Sama Raimiego z 2002 roku.

Naturalnym staje się więc fakt, iż DC będzie liczyć na Patty Jenkins i kolejną Wonder Woman w kontekście przyszłości ich kinowego uniwersum. Reżyserka i odtwórczyni głównej roli – Gal Gadot powrócą w sequelu zaplanowany na drugą połowę 2019 roku. Ponadto sama postać Wonder Woman stała się jednym z głównych, jeśli nie głównym motorem napędowym marketingu Ligi Sprawiedliwości.

Warner Bros. i DC mają z pewnością nadzieję na to, iż Liga Sprawiedliwości będzie kontynuować zwycięski pochód zapoczątkowany przez Wonder Woman, mimo problemów na planie zdjęciowym i zastąpienia Zacka Snydera, Jossem Whedonem. Zmiana ta miała zaowocować sporą ilością dokrętek i zwiększeniem roli Wonder Woman, kosztem Batmana i Supermana. Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się niedługo. Premiera nowego filmu DC już 17-ego listopada.

Źródło: https://screenrant.com/wonder-woman-highest-grossing-superhero-origin-box-office/

Tagi: DC Justice League Liga Sprawiedliwości Warner Bros wonder woman