Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 03.11.2017 12:32
Diablo 3 - co czeka nas w 3. konsolowym sezonie?
1450V

Diablo 3 - co czeka nas w 3. konsolowym sezonie?

Diablo 3 rozpocznie wkrótce 12. sezon (a trzeci na konsolach), choć na konsolach to dopiero drugi. Wraz z jego wejściem nastąpią się też zmiany w balansie, umiejętnościach i legendarnych przedmiotach.

Diablo 3 wciąż ma się dobrze. Na horyzoncie jest kolejny, już 3. konsolowy sezon, a stosunkowo niedawno gra pojawiła się w nowej edycji, z okazji pojawienia się nowej klasy, czyli Nekromanty. Jednak na Diablo 4 nie mamy póki co liczyć, bo Blizzard zajęte jest innymi projektami.

Diablo 4? Nie w najbliższym czasie

Tymczasem możemy przyjrzeć się co czeka nas w Diablo 3 wraz z rozpoczęcie 12. sezonu. Zgodnie z tradycją pojawią się nowe nagrody ozdobne, które będzie można zdobyć podczas czynienia postępów sezonowych.

Oprócz napierśnika i rękawic z wyjątkowego zestawu Zdobywcy dostępne będą nowe ramki portretów oparte na motywie Królestwa Niebios. Kolekcjonerzy ozdobnych skrzydeł również powinni być zadowoleni z pojawienia się nowych skrzydeł Fiacla-Gear, które przydadzą waszym bohaterom anielskiego wyglądu.

Jeśli podczas grania w poprzednie sezony zdobyliśmy tytuł Zdobywcy i zgromadziliśmy kilka dodatkowych zakładek skrytki, możemy zabrać się za wykonywanie kolejnych zadań. Ci, którzy jeszcze nie zdobyli czterech zakładek skrytki, mogą wykonywać kolejne zadania, w ramach tytułu Zdobywcy:

 • Ukończcie Szczelinę Nefalemów w czasie krótszym niż 5 minut na poziomie trudności Udręka XIII;
 • Ukończcie 60 poziom Głębokiej Szczeliny w grze solo;
 • Zabijcie Chciwość na poziomie trudności Udręka XIII;
 • Zabijcie Pajęczą Królową w czasie krótszym niż 15 sek. na poziomie trudności Udręka XIII;
 • Przekujcie przedmiot legendarny lub z zestawu;
 • Wzmocnijcie przedmiot starożytny za pomocą legendarnego klejnotu o randze 50 lub wyższej;
 • Ulepszcie trzy legendarne klejnoty do rangi 55 lub wyższej;
 • Dokonajcie dwóch podbojów.

Zmiany czekają nas również w temacie Podbojów. Powróci Bosskie Polowanie i Klasa Światowa, co powinno zadowolić fanoów mordowania potworów w zawrotnym tempie. Dla fanów ulepszania klejnotów powróci Dbam o swoje klejnoty oraz Nie mogę przestać!. Dla tych, którzy chcą maksymalizować liczbę zabitych potwór przy Przeklętych skrzyniach są Klątwy! oraz Wielka Koniunkcja. Euforia i Nadczłowiek to coś dla tych, którzy lubią sprawdzać swoje możliwości - jak daleko dojdziecie bez przedmiotów zestawów? Są jeszcze Wieki Wojen i Dynastia, czyli coś dzięki czemu mogą sprawdzić się ci, którzy twierdzą, że do mistrzostwa opanowali różnorakie zestawy klasowe.

Za ukończenie pewnych rozdziałów w postępach sezonowych otrzymamy określone nagrody, czyli nowy zestaw klasowy dzięki Darom Haedriga.

Po ukończeniu rozdziałów II, III i IV w postępach sezonowych otrzymacie trzy Dary Haedriga. Każdy Dar zwiera kilka elementów któregoś z waszych zestawów klasowych. Można w sezonie w trybie zwykłym i hardkorowym odblokować w ten sposób łącznie tylko jeden zestaw klasowy, więc dobrze to sobie przemyślcie! Zestaw, do którego otrzymacie elementy, zależy od klasy postaci, którą gracie w momencie otwierania Darów Haedriga. Aby otrzymać pełny zestaw, musicie otworzyć wszystkie trzy Dary tą samą postacią.

Oto zestawy jakie możemy zdobyć:

 • Barbarzyńca – Zew Nieśmiertelnego Króla
 • Krzyżowiec – Poszukiwaczka Światłości
 • Łowczyni demonów – Pomsta Natalii
 • Mnich – Fortel Uliany
 • Nekromanta – Awatar Trag'Oula
 • Szaman – Duch Arachyra
 • Czarownica – Wielkie Arkana Vyra

Sezon 12. rozpocznie się już wkrótce, bo 9. listopada o godzinie 17:00. Poniżej znajdziecie rozgrywkę z najnowszego dodatku, Przebudzenie Nekromantów.

Diablo 3: Przebudzenie Nekromantów - rozgrywka z PS4 Pro

 

Źródło: https://eu.battle.net/d3/pl/blog/21160657

Tagi: Activision Blizzard Diablo 3: Eternal Collection playstation 4 wideo