Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 30.10.2017 12:27
Wolfenstein 2 - PS4 vs PS4 Pro vs Xbox One
756V

Wolfenstein 2 - PS4 vs PS4 Pro vs Xbox One

Wolfenstein 2: The New Colossus jest od kilku dni na rynku i jak pierwsze recenzje wskazują - to prawdziwe cudo. Pozostaje jednak pytanie: na jakim sprzęcie najlepiej zagrać?

Wolfenstein 2: The New Colossus to prawdziwa perełka. Żadna inna gra w gatunku nie skupia się tak bardzo na fabule, klimacie i przedstawieniu określonej wizji świata. Deweloperzy z Machine Games postanowili poświęcić całą uwagę kampanii dla jednego gracza i według pierwszych recenzji, udało im się bardzo dobrze.

Wolfenstein 2: The New Colossus to prawdziwa perełka. Recenzje, oceny

Recenzenci sprawdzili ogólną jakość gry, a spece z Digital Foundry sprawdzili jak Wolfenstein 2: The New Colossus spisuje się pod kątem technicznym, zwłaszcza jeśli spojrzeć na poszczególne wersje. Jak się okazuje - przoduje PlayStation 4 Pro, ale nawet zwykłe PlayStation 4 wypada lepiej od Xbox One. Tyczy się to przede wszystkim rozdzielczości. Dla porównania: na Xbox One jest to 1440x810, na zwykłym PS4 mamy do czynienia z pełnym 1920x1080. PlayStation 4 Pro z kolei oferuje rozdzielczość na poziomie 2560x1440 pikseli. To znaczny wzrost jakości względem poprzednich gier Bethesdy jak Prey czy The Evil Within 2.

Wolfenstein 2: The New Colossus - porównanie graficzne

Ogólnie rzecz biorąc Wolfenstein 2: The New Colossus to duży skok jakościowy, mimo iż całość opiera się na tym samym silniku co Doom z ubiegłego roku. Zastosowano tu wiele świetnych efektów, więc całość prezentuje się nad wyraz dobrze, ale przy okazji działa w płynnych 60 klatkach na sekundę. Zdarzają się okazyjne spadki do 50 klatek na sekundę, ale nie jest to uwarunkowane obecnością intensywnej strzelaniny - to samo może zdarzyć się podczas zwykłej eksploracji, nawet na PS4 Pro, które poza wyższą rozdzielczością oferuje też lepsze filtrowanie tekstur.

Podsumowując, na ten moment najlepiej zagrać jest na zwykłym PlayStation 4 lub PlayStation 4 Pro. Z całej trójki wersja na Xbox One wypada najgorzej, ale grę czekają jeszcze usprawnienia na rzecz ulepszonej konsoli Microsoftu. Wolfenstein 2: The New Colossus dostępne jest od 27 października. Nasza recenzja powinna pojawić się dzisiaj.

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2017-how-wolfenstein-2-scales-across-the-console-power-ladder

Tagi: Bethesda machine games playstation 4 wideo Wolfenstein 2: The New Colossus

Nie przegap