Paweł Musiolik Paweł Musiolik 29.10.2017 14:04
Jakie zapowiedzi szykuje Sony na PGW 2017?
1458V

Jakie zapowiedzi szykuje Sony na PGW 2017?

Już jutro odbędzie się konferencja Sony w ramach targów Paris Games Week 2017. Jakich zapowiedzi możemy się spodziewać? Czego oczekujemy po samej konferencji? Zapraszamy.

Konferencje Sony w ciągu ostatnich lat zapisały się pozytywnie w historii gier, zwłaszcza gdy spojrzymy na te odbywające się w czasie targów E3. Jedna w tym roku wielu ludzi było zawiedzionych brakiem większych zapowiedzi. Co prawda pokazano nam chociażby długi materiał ze Spider-Mana, ale w opinii wielu - to za mało. Dlaczego więc na PGW 2017 miałoby być inaczej? Xbox One X.

Sony dobrze wie, że musi wytworzyć pozytywny szum informacji wokół swoich produktów jeszcze przed premierą nowej konsoli Microsoftu. PS4 Pro na rynku jest od roku, więc bezpośrednio nie ma czym konkurować. Dlatego spodziewam się, że konferencja obfitować będzie w znaczące zapowiedzi i pokazy gier. Wszystko po to, by zabrać choć trochę marketingowego tortu z rąk konkurenta.

Wytypowałem kilka rzeczy, których spodziewam się już jutro.

1. Zapowiedzi nowych gier na PS VR i PlayLink

Jak zwykle na początek - najłatwiejszy strzał, w tym przypadku - potwierdzony przez Sony. Nowe gry na PS VR zostaną ujawnione już w trakcie pre-show, które rozpocznie się godzinę przed samą konferencję. W trakcie 60 minut, Sony pokaże nam 21 zwiastunów i zapowie 7 nowych gier, z czego część będzie na VR. Tutaj spodziewamy się przede wszystkim produkcji deweloperów 3rd party, ale też projektów od Sony London Studios i Sony Manchester, które zostało założone by tworzyć gry pod wirtualną rzeczywistość. A co z PlayLink? Nie wiem czy gry z tej serii odniosły finansowy sukces, ale wiem jedno - przyjęcie ich przez graczy jest dobre i widzę mnóstwo osób, które grają w To Jesteś Ty!. Dlatego podejrzewam, że przynajmniej 2-3 produkcje pokazane na PGW 2017 będą grami wchodzącymi w ramię inicjatywy PlayLink (może nowy Buzz?).

2. Data premiery God of War i Detroit: Become Human

Z jednej strony, spodziewałem się wcześniej takich informacji na PSX 2017. Ale jeśli Sony faktycznie chce odwrócić uwagę od Xboksa One X, potrzebuje ważnych gier na konferencji. Wiemy, że God of War i Detroit: Become Human mają pojawić się w 2018 roku. Nie wiemy tylko kiedy. Każda z tych gier jest od dłuższego czasu w produkcji, była pokazywana na kilku targach, więc do zakończenia dewelopingu musi być zdecydowanie bliżej niż dalej. God of War jest niesamowicie popularną marką, a Detroit przemawia do mniej hardkorowego gracza, oferując niesamowitą grafikę. Ujawnienie dat premiery obu tych gier wygeneruje sporo ruchu wokół Sony, co przy braku sensownych gier na wyłączność Xboksa One X zdecydowanie przechyli szalę w stronę Sony.

3. Nowe materiały z WiLD i Dreams

Zarówno WiLD jak i Dreams zostały pokazane dawno temu. O obu produkcjach ostatnio słyszeliśmy niewiele. WiLD zapowiada się niezwykle interesująco, a osoba Michela Ancela gwarantuje coś rześkiego i wciągającego. Oczywiście po zapowiedzi Beyond Good & Evil 2 pojawiły się pytania co z WiLD, ale Ancel uspokoił - jest dobrze. Dlatego jutrzejsza konferencja jest idealnym momentem by nas o tym zapewnić nowym materiałem z gry.

A co z Dreams? Tutaj wygląda sytuacja ciut inaczej. Deweloperzy kilka miesięcy temu regularnie transmitowali filmiki z prac nad grą, pokazując jej wczesną wersję. Po czym po prostu zniknęli z mediów społecznościowych skupiając się na produkcji gry. Plotki mówią, że zabrali się intensywnie za tryb dla jednego gracza, który ma uzupełniać kreator jakim będzie Dreams. Spodziewam się nie tyle co daty premiery, a zapowiedzi otwartej bety i okienka w którym gra powinna się ukazać. I kolejnego, świetnego zwiastuna.

4. Obniżka ceny PS4 Pro (i być może PS4)

Dobra, wiem, że z obniżaniem ceny typuje kolejny raz, ale... tym razem wydaje się to najsensowniejsze. Poza grami, Sony musi być atrakcyjne cenowo. Tak, Xbox One X jest na start droższy, ale znacznie mocniejszy, więc Sony musi po prostu niezdecydowanych skusić ceną. Obniżka nawet o 200 złotych (i wypuszczenie kilku oficjalnych zestawów z grami) może zwiększyć grono posiadaczy Prosiaka. Jednocześnie Sony może też obniżyć cenę PS4 Slim do progu 799 złotych, ale w tym przypadku jestem trochę sceptyczny z racji wycieków ofert promocyjnych na Czarny Piątek w USA,gdzie pojawia się Slimka w ceni $199.

5. Zapowiedzi nowych gier

Najbardziej nieprecyzyjny punkt, ale tutaj nie będę się rozpisywał, więc podam listę gier, których zapowiedzi mogą się potencjalnie pojawić (oczywiście nie wszystkie):

  • Remaster Demon's Souls
  • Crash Team Racing na PS4
  • Lokalizacja Yakuza Kiwami 2
  • Shenmue HD Colection
  • Soul Calibur VI

A jakie są wasze oczekiwania i przewidywania w temacie jutrzejszej konferencji?

Tagi: paris games week 2017 pgw 2017 playstation 4 Sony

Nie przegap