Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.10.2017 23:42
Electronic Arts skasowało Plants vs Zombies: Garden Warfare 3
765V

Electronic Arts skasowało Plants vs Zombies: Garden Warfare 3

"Plants vs Zombies: Garden Warfare 3 zostało skasowane? Przecież gry nawet nikt nie zapowiedział.". Właśnie takie pytanie możecie sobie zadać. Ale wiele wskazuje, że ofiarą śmierci gwiezdnowojennej gry od Visceral jest też Plants vs Zombies: Garden Warfare 3 nad którym pracowało EA Vancouver.

Plants vs Zombies: Garden Warfare było jedną z niewielu niespodziewanych premier od EA, która osiągnęła spory sukces, dzięki czemu, ekipa Electronic Arts Vancouver dostała zielone światło na stworzenie kontynuacji, która będzie znacznie bardziej rozbudowana. Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 okazało się być tytułem znacznie lepszym od poprzedniczki, ale... sprzedającym się znacznie gorzej.

Nasza recenzja gry Plants vs Zombies: Garden Warfare 2

Dlatego nikogo nie powinna dziwić informacja, że Plants vs Zombies: Garden Warfare 3 zostało prawdopodobnie skasowane zanim zostało oficjalnie ujawnione. Wiemy to dzięki obszernemu artykułowi z Kotaku, który omawia kulisy zamknięcia Visceral Games i tego, co stało się w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy z projektem Ragtag - czyli grą ze świata Gwiezdnych wojen. W artykule pojawiła się informacja, że EA by ratować projekt Visceral Games, na początku 2017 roku skasowało PvZ: Garden Warfare 3. Wszystko po to, by przenieść część zespołu do prac nad projektem Visceral.

Oczywiście jak wiemy z ostatnich wydarzeń - Visceral umarło, projekt o kodowej nazwie Ragtag został skasowany i tworzony będzie od nowa przez EA Vancouver. A co z marką Plants vs Zombies? Będzie sobie żyła pod postacią mobilnej gry, a także wspieranego jeszcze Plants vs Zombies: Garden Warfare 2.

Źródło: https://kotaku.com/the-collapse-of-viscerals-ambitious-star-wars-game-1819916152

Tagi: EA Vancouver Electronic Arts Plants vs Zombies: Garden Warfare 3

Nie przegap