Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 23.10.2017 13:24
PS Vita bez kolejnej gry - 2064: Read Only Memories skasowane
396V

PS Vita bez kolejnej gry - 2064: Read Only Memories skasowane

2064: Read Only Memories to jedna z tych, które powinny znacznie lepiej wyglądać na małym ekranie, aniżeli tym dużym. Niestety, mimo obietnic twórcy nie poradzili sobie z przeniesieniem gry na mniejszą, "zbyt słabą" konsolę.

2064: Read Only Memories jest warte uwagi, o ile cenimy sobie cyber-punkowy klimat i dobrą fabułę ponad inne elementy. Kolejnym warunkiem jest też odporność na pikselozę, której tutaj jest aż nadto. Jeśli ktoś skusił się na zakup gry, mógł zrobić to z uwagi na obietnice, które mówiły o tym, że po zakupie wersji na PS4, otrzymamy również wersję na przenośną konsolę Sony - ta miała być w przygotowaniu.

Nasza recenzja 2064: Read Only Memories

Niestety, jak się okazuje, deweloperzy z MidBoss nie byli w stanie przenieść 2064: Read Only Memories na Vitę. Tak przynajmniej wynika z ich wypowiedzi.

Niestety, próbowaliśmy i próbowaliśmy sprawić, aby gra zadziałała na PSV, ale przez silnik na jakim działa nasza gra, nie byliśmy w stanie tego osiągnąć. Silnik nie jest po prostu stworzony do niewielkiej pamięci jaką posiada PlayStation Vita.

Cóż, jak twórcy sami przyznają, mogli najpierw upewnić się, że są w stanie spełnić obietnice.

Jako wielcy fani gier takich jak Danganronpa i 999 naprawdę widzimy potencjał przenośnej konsoli. Wydaliśmy na to sporo kasy, poświęciliśmy dużo czasu i wiązaliśmy duże nadzieje z naszą grą w przenośnej wersji. Nie było nam to jednak dane. My również jesteśmy tym zawiedzeni... W przyszłości upewnimy się, że swoje gry budować będziemy tak, aby mogły działać na systemach, na których chcemy je wydać. Upewnimy się, że możemy spełnić obietnice, które dajemy.

Przy okazji twórcy ogłosili, że 2064: Read Only Memories na PlayStation 4 pojawi się w pudełkowym wydaniu. Zajmie się tym Limited Run Games. Przygotowane będą 3 wersje okładki i na każdą z nich przypadnie ponad 2 000 egzemplarzy. Trafić mają one do dystrybucji jeszcze w tym roku. Podobnie jak aktualizacja, która naprawi kilka błędów i doda nowe kwestie głosowe do dialogów.

2064: Read Only Memories - oficjalny zwiastun

 

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/gaymercon/read-only-memories-a-tribute-to-90s-adventure-game/posts/2022537

Tagi: 2064: Read Only Memories MidBoss playstation 4 playstation vita wideo

Nie przegap