Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.10.2017 22:35
Rayman 4? Jak tylko Michel Ancel skończy BG&E2 i WiLD
2375V

Rayman 4? Jak tylko Michel Ancel skończy BG&E2 i WiLD

Rayman 4 powstanie. Potwierdził to Michel Ancel. Warunek jest tylko jeden - musi mieć na niego czas. A z tym może być wyjątkowo ciężko.

Rayman to seria mająca ponad 20 lat na karku. Zapoczątkowana jako platformówka 2D, szybko przeniosła się w trójwymiar za sprawą Rayman 2: The Great Escape. Później pojawiały się spin-offy serii, wyszedł Rayman 3 i sympatyczny bohater na lata zniknął z oczu graczy. Gdy wrócił - ponownie jako dwuwymiarowa przygoda pod postacią Rayman: Origins. Wyjątkowo świetna i udana gra doczekała się portów na kilka konsol, a także kontynuacji - Rayman Legends. Aktualnie, Rayman jest na wakacjach. Ale wróci.

Poinformował o tym Michel Ancel, który dodał wpis na Instagramie w którym pochwalił się, że zwiedzając sklep z używanym sprzętem, trafił na ogromną figurkę Raymana. Dodając w żartach, że trochę zaniedbaną od czasów swojej świetności. Ancel zaznaczył, że trzeba to zmienić i stworzyć Raymana 4. Kiedy? Gdy skończy to, nad czym aktualnie pracuje - Beyond Good & Evil 2 oraz WiLD.

Rayman 4

Oczywiście pozostaje pytanie, jak miałby wyglądać trójwymiarowy Rayman, bo taką opcje bierzemy pod uwagę skoro Ancel użył sformułowania "czwarta przygoda", wskazując, że dwuwymiarowe Origins i Legends nie są zaliczane do głównego kanonu. No i oczywiście - pozostaje kwestia kiedy gra się pojawi. Może na PS5...

Tagi: Michel Ancel rayman 4 Ubisoft