Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 12.10.2017 08:52
Assassin's Creed Origins i GameStop z oburzającą reklamą
1509V

Assassin's Creed Origins i GameStop z oburzającą reklamą

Assassin's Creed Origins to gra wzbudzająca ogromne zainteresowanie. Sieć sklepów GameStop postanowiła to wykorzystać w oburzający sposób zachęcić do składania zamówień przedpremierowych. Internauci nie ukrywają oburzenia.

Assassin's Creed Origins ma być długo wspierane po premierze. Pojawi się nie tylko przepustka sezonowa, która da nam dostęp do całej płatnej zawartości, ale również darmowe dodatki i wydarzenia, które w założeniu uatrakcyjnią zabawę. Pod poniższym linkiem znajdziecie więcej szczegółów.

Assassin's Creed Origins. Darmowe DLC i zawartość przepustki sezonowej

Tymczasem sklep GameStop "porządnie" zabrał się za namawianie klientów do składania zamówień przedpremierowych. Jak tylko wspomniana reklama zaczęła się szerzej pojawiać w Internecie, wielu z internautów nie kryło oburzenia. Dlaczego? Bo hasło reklamowe głosi, że jedna z wyjątkowych misji jest zablokowana - no chyba, że zamówimy Assassin's Creed Origins przed premierą. Poniżej znajdziecie nagranie od YongYea, który porusza problem.

Assassin's Creed Origins i GameStop z oburzającą reklamą

Dużo mówi się o tym, że dzisiejsza branża toczona jest przez raka. Zaczęło się od śmiesznych DLC, które niegdyś wzbudzały wielkie oburzenie, a dzisiaj często traktujemy je jako dobre przedłużenie zabawy - ot, takie dodatki fabularne. Niejednokrotnie poszło to za daleko - do tego stopnia, że prawdziwe zakończenie trzeba było sobie dokupić (pozdrawiamy Capcom). Teraz największym problemem są mikropłatności w dużych grach za pełną cenę, a ponadto, duży element losowości w zawartości, którą kupujemy (skrzyneczki). Nie od dziś wiadomo, że lepiej mają ci, którzy zamawiają gry przed premierą, ale nawet jeśli wydawcy i producenci faktycznie wycinają zawartość, aby udostępnić ją kupującym przed czasem, to jest to zagranie poniżej pasa. Prawda jest zapewne taka, że to chamskie zagranie (przynajmniej według większości) GameStopu, który robi sobie żarty z dzisiejszej sytuacji, pokazując jednocześnie, że nie stoi po stronie graczy, ale też ich wyśmiewa.

Assassin's Creed Origins ma pojawić się 27 października. Gra będzie się różnić od poprzedników - tym razem pojawi się znacznie więcej elementów RPG. W wątku fabularnym poznamy korzenie bractwa, a jeśli chodzi o rozgrywkę, mamy otrzymać żyjący własnym życiem, otwarty świat, rozbudowany system walki, wiele zadań pobocznych oraz masę innych atrakcji.

Tagi: assassin's creed origins GameStop playstation 4 Ubisoft Ubisoft Montreal wideo

Nie przegap