Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 11.10.2017 13:50
Nissan GT-R sterowany... kontrolerem PlayStation 4
1350V

Nissan GT-R sterowany... kontrolerem PlayStation 4

Z okazji bliskiej premiery Gran Turismo Sport i minięcia 20 lat odkąd Nissan pojawia się w serii wyścigowych gier, przerobiono Nissana GT-R tak, aby mógł być sterowany padem do PlayStation 4.

Gran Turismo Sport ma niebawem wylądować na półkach sklepowych. Póki co możemy przetestować to co gra ma do zaoferowania poprzez pobranie udostępnionej za darmo wersji beta. Choć bardziej od bety przypomina to pełny produkt z ograniczoną zawartością. Do dyspozycji mamy szkółkę, która przygotuje nas do wyścigów z innymi graczami oraz pozwoli zdobyć auta. Nasze postępy mają zostać przeniesione do finalnej wersji gry. Poza szkółką mamy też tryb Sport - czyli możliwość ścigania się z innymi. Możemy też przetestować tryb fotograficzny czy pobawić się w personalizację swoich aut.

Gran Turismo Sport - lista wszystkich samochodów

Tymczasem, z okazji zbliżającej się premiery Gran Turismo Sport, przerobiono Nissana GT-R tak, aby mógł być sterowany przez Dualshocka 4. Pojeździć w ten sposób mogli redaktorzy GT Planet, ale szybko przekonali się, że nie jest to proste zadanie. Mimo, iż wprowadzono odpowiednie zabezpieczenia, żeby pojazdu nie uszkodzić - jest to chociażby blokada siły hamowania, czy odcinanie dopływu paliwa.

Ten nadzwyczajny samochód to efekt pracy JLB, Sony i Nissana. JLB to eksperci w dziedzinie robotyki. Pojazd wyposażony jest w 4 roboty - operują one systemami odpowiedzialnymi za przyśpieszenie, hamowanie, skrzynię biegów i sterowanie. Do tego dodajmy 6 komputerów, które 100 razy na sekundę wszystko monitorują - te komunikują się z przekaźnikiem, do którego podłączony jest kontroler PlayStation 4.

Jak to wygląda w akcji? Cóż, wychodzi na to, że nie można już powiedzieć, że warunkiem do realistycznej gry jest posiadanie kierownicy z zestawem pedałów. Na wideo poniżej zobaczyć możecie nie redaktorów GT Planet, a jednego ze zwycięzców GT Academy, który z użyciem pada sterował pojazdem na torze Silverstone. Całość obserwował z helikoptera, aby mieć lepszy widok.

Nissan GT-R sterowany Dulashockiem 4

 

Źródło: https://www.gtplanet.net/drove-nissan-gt-r-playstation-controller-worked/

Tagi: Gran Turismo Sport nissan gt-r/c playstation 4 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment

Nie przegap