Paweł Musiolik Paweł Musiolik 09.10.2017 23:26
Gry z PS3 w 4K. Emulacja ma się coraz lepiej
2139V

Gry z PS3 w 4K. Emulacja ma się coraz lepiej

RPCS3, jedyny emulator PlayStation 3, który jest w stanie odpalać gry zrobił kolejny krok milowy w kierunku bycia w pełni funkcjonalnym programem. Deweloperzy pochwalili się opcją renderowania gier z PS3 w znacznie wyższej rozdzielczości niż było to możliwe na PS3.

RPCS3 jest emulatorem umożliwiającym odpalanie gier z PlayStation 3 na PC-cie. Deweloperzy co miesiąc chwalą się kolejnymi postępami w emulacji konsoli Sony, implementując coraz lepszą obsługę kolejnych aspektów systemu, co przekłada się na coraz to większą kompatybilność oraz płynność działania gier. Dzisiaj pokazano światu opcję renderowania gier w znacznie wyższej rozdzielczości niż pozwala na to normalnie PS3.

Demon's Souls zemulowane. Tak gra wygląda w 1440p

Opcja renderowania grafiki w maksymalnej rozdzielczości 10K znacząco poprawia jakość grafiki wyświetlanej przez emulator. Gry, które na PS3 działały z reguły w 720p bez problemu mogą zostać wyrenderowane w 4K bez większego spadku w płynności rozgrywki gdyż cała praca emulatora zrzucona jest na CPU, więc GPU do tej pory niezbyt było obciążone. Oprócz wyższego renderowania wewnętrznego, w emulatorze pojawiły się opcje graficzne pozwalające wymusić na przykład anizotropowe filtrowanie tekstur 16x.

Efekty? Oszałamiające. Zerknijcie na kilka zrzutów oraz materiał wideo, który pokazuje różnice w grafice. Każdy z obrazków możecie otworzyć w nowym oknie/karcie by zobaczyć go w pełnej rozdzielczości.

Demon's Souls

Demon's Souls RPCS3

Catherine

Catherine RPCS3

Ni no Kuni

Ni no Kuni RPCS3

Dodatkowo jeszcze materiały wideo:

A jeśli chcecie zobaczyć więcej zrzutów (chociażby z Demon's Souls w 7680×4320) to zapraszam na oficjalny blog projektu.

Źródło: https://rpcs3.net/blog/2017/10/08/introducing-high-resolution-rendering/

Tagi: emulacja PLAYSTATION 3 rpcs3 wideo

Nie przegap