Jakub Barwiak Jakub Barwiak 05.10.2017 14:53
Szybcy i wściekli nie tacy szybcy
1505V

Szybcy i wściekli nie tacy szybcy

Szybcy i wściekli to jedna z najbardziej dochodowych marek ostatnich lat, nie dziwi więc fakt, iż Universal doi tą serię, aż miło. Zgodnie z planem, w 2019 roku mieliśmy otrzymać kolejną, dziewiątą już jej część. Studio poinformowało jednak o przesunięciu premiery obrazu.

Szybcy i wściekli 9 wjadą do kina z rocznym opóźnieniem. Universal przesunął właśnie premierę swojego hitu na kwiecień 2020 roku. Miejsce to zajmowały wcześniej Trolle 2, którzy pojawią się na srebrnych ekranach dwa miesiące wcześniej.

Zmiany również w uniwersum DC. Powstanie nowa seria filmów

Wszystko to może mieć związek z, nie do końca jasną, przyszłością, niegdyś wyścigowej, marki. Universal planuje obecnie wypuszczenie jeszcze dwóch, głównych odsłon serii. Oprócz tego pojawiły się również doniesienia o planowanym spin-offie z Dwaynem Johnsonem i Jasonem Stathamem w rolach głównych. Film ten miałby być już w całkiem zaawansowanej preprodukcji. Czy przesunięcie premiery „dziewiątki” może oznaczać robienie miejsca właśnie dla pobocznego filmu?

Według portalu Variety, Universal wciąż nie zdradził jeszcze oficjalnych powodów zmian w kalendarzu wydawniczym, jednak przesunięcie z powodu premiery spin-offa jest całkiem prawdopodobnym scenariuszem.

Powodem takiej zmiany mogą być też jednak problemy z obsadą widowiska. Wiadomo, iż na pewno do swoich ról powrócą Johnson i Vin Diesel, jednak w tym momencie są oni jedynymi aktorami z poprzednich części, którzy to potwierdzili. Michelle Rodriguez stwierdziła, iż nie powróci, jeżeli zarówno jej postać, jak i inne postaci kobiece nie otrzymają większej roli w fabule kolejnego filmu.

Wątpliwości co do powrotu ma również reżyser Szybkich i wściekłych 8 - F. Gary Gray. Możliwe więc, że Universal dał sobie po prostu więcej miejsca na działania związane z całą sytuacją. Pewni możemy być tylko jednego, biorąc pod uwagę jakie przychody generuje seria, bez wątpienia, jej dziewiątą odsłonę zobaczymy w kinach.

Źródło: http://screenrant.com/fast-furious-9-release-date-2020/

Tagi: Dwayne Johnson Fast & Furious Szybcy i Wściekli Universal

Nie przegap