Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.09.2017 00:10
Skyrim dla twardzieli? Bethesda wypuści tryb prawdziwego surwiwalu
1458V

Skyrim dla twardzieli? Bethesda wypuści tryb prawdziwego surwiwalu

Skyrim już wkrótce otrzyma zupełnie nowy tryb Przetrwania, który wywinduje poziom trudności gry do niespotykanych wcześniej poziomów. Jeśli uważacie, że Skyrima macie w małym palcu - poczekajcie na to, co stworzyła Bethesda.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition tchnęło drugie życie w konsolowego Skyrima. Bethesda po wydaniu gry na konsole tej generacji, postanowiła wpierw przygotować obsługę modyfikacji (na PS4 są one jednak biedniejsze), a później odpalić sklepik z płatnymi modami. To właśnie tam trafi zupełnie nowy tryb gry - Przetrwanie, który zmieni sposób gry w Skyrima.

Skyrim VR to totalna katastrofa

Tryb przetrwania przez pierwszy tydzień od debiutu będzie dostępny za darmo dla wszystkich. Później przyjdzie nam za niego zapłacić. Ile - nie wiadomo. Dodatek pojawi się na początku października.

Jakie zmiany wprowadzi tryb Przetrwania? Pojawi się głód, który będzie miał wpływ na kondycję naszej postaci oraz jej zdolność od posługiwania się bronią. By głód zniwelować, będziemy musieli się pożywiać (co jest logiczne), jednak pamiętać należy o gotowaniu i pieczeniu jedzenia, gdyż wcinając surowe mięso możemy nabawić się zatrucia.

Pojawi się także zmęczenie, które im większe, tym więcej odbierze nam punktów magii oraz zmniejszy nam częstotliwość jej odnawiania (razem z kondycją). Zmęczenie niwelować będziemy snem w łóżku, co też zapewni nam odpowiednią premię. Sen pod gołym niebem jedyne co może, to wywołać u nas...

... zimno. Czyli kolejne utrudnienie. Wyziębienie organizmu obniży nam punkty życia, zmniejszy szybkość poruszania się oraz upośledzi w kategorii kradzieży i otwierania zamków. W stanie ekstremalnego wyziębienia możemy zginąć. Warto pamiętać, że z tego powodu, kąpiel w lodowatej wodzie będzie ekstremalnie niebezpieczna. Ogrzewać będziemy się pochodniami i jedzeniem ciepłych posiłków. Odpowiedni sprzęt także pozwoli nam na wolniejszą utratę ciepła.

To nie wszystko. Wyłączona zostanie szybka podróż i wszędzie będziemy musieli wybierać się z buta lub konno. Oczywiście będziemy mogli korzystać z innych środków transportu, ale upływający czas będzie zwiększał głód postaci, a także jej zmęczenie. Wyłączona zostanie też regeneracja zdrowia, zwiększy się ciężar ekwipunku, męcząc postać bardziej, pojawią się też nowe choroby, którymi będziemy mogli zarazić się od przeciwników. A kapliczki? Nadal będą leczyć, ale za opłatą.

W skyrimowym trybie Przetrwania pojawią się też nowe przypadłości

  • Osłabienie: Zmniejsza twoją skuteczność w posługiwaniu się bronią do walki wręcz oraz blokowaniu obrażeń tarczą.
  • Ogłupienie: Zmniejsza skuteczność wszystkich rzucanych przez ciebie zaklęć.
  • Odmrożenie: Zmniejsza twoją skuteczność w otwieraniu zamków, kradzieży kieszonkowej oraz obrażenia, jakie zadajesz za pomocą łuku.

Warto też wspomnieć, że cechy dodatkowe kieszenie i Kamień Rumaka zwiększają udźwig o 50 pkt., a nie jak dotychczas o 100 pkt.

Jak wam się podoba ten pomysł?

Źródło: https://bethesda.net/pl/article/5lz4Q7F4li6kwKmakkgWww/skyrim-survival-mode-coming-soon

Tagi: Bethesda Softworks playstation 4 The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

Nie przegap