Paweł Musiolik Paweł Musiolik 27.09.2017 10:40
Demon's Souls zemulowane. Tak gra wygląda w 1440p
1521V

Demon's Souls zemulowane. Tak gra wygląda w 1440p

Demon's Souls to jedna z nielicznych gier na wyłączność w którą zagrać powinien każdy posiadacz PS3. Dlaczego jedna z nielicznych? Bo poza PS3 w nią nie zagramy. No, chyba, że posiadamy płytę z grą, konsolę i mocnego PC-ta. Wtedy możemy grę From Software zemulować.

Postęp jaki zalicza emulator konsoli PlayStation 3 - RPCS3 jest oszałamiający. Co kilka tygodni program zalicza kolejne kamienie milowe w drodze ku pełnej emulacji PlayStation 3. Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że Persona 5 jest grywalna. Dzisiaj pokazujemy wam Demon's Souls odpalone na emulatorze, wyrenderowane w rozdzielczości 1440p. Sprawa jest imponująca, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że oryginalnie gra na PS3 działała w niskiej rozdzielczości i przez to obraz był rozmazany.

Demon's Souls okrzyknięte grą wszech czasów

Demon's Souls jest jednym z tych tytułów wokół którego skupiają się aktualnie pracy mające na celu poprawić dokładność emulacji. Jednak ekipa pracująca nad RPCS3 nie tylko walczy z implementowaniem kolejnych opcji mających na celu poprawne oddanie gier, ale także dodaje niemożliwe do zrealizowania na konsoli opcje. Jak chociażby renderowanie wewnętrzne w wyższej rozdzielczości.

I jako dowód w postępach prac pokazano zrzut z Demon's Souls w natywnej rozdzielczości upscalowany do 1440p (czyli rozciągnięty), oraz zrzut z natywnie wyrenderowaną w 1440p grą.

Demon's Souls na PS3
Demon's Souls w natywnej rozdzielczości renderowania.
Demon's Souls wyrenderowane w 1440p

Efekty widać od razu. Wyraźniejszy obraz, zminimalizowane poszarpane krawędzie, wyraźniejsze tekstury. Oczywiście nie poprawi to modeli postaci czy przeciwników, ale to i tak krok w stronę Demon's Souls odpalonego w wysokiej rozdzielczości. Co ważne - gra już teraz jest w grywalnej formie i mimo spadków płynności wynikających z niedoskonałości emulacji - można ją ukończyć od a do z.

Tagi: Demon's Souls From Software Namco-Bandai Games wideo

Nie przegap