Jakub Barwiak Jakub Barwiak 26.09.2017 23:17
To. Sequel z datą premiery
611V

To. Sequel z datą premiery

Najbardziej kasowy horror z kategorią wiekową R – ten tytuł najlepiej świadczy o sukcesie jaki odniosło To. Znamy już oficjalną datę sequela tego hitu.

Dzięki niezwykle pozytywnym recenzjom i zarobionym 477 milionom dolarom, To stało się jednym z największych hitów 2017 roku. Biorąc pod uwagę fakt, iż film adaptował jedynie połowę książkowego oryginału, pewne było, iż w przypadku kasowego sukcesu zapowiedziany zostanie sequel. Tak też się stało. Warner Bros. i New Line poinformowały, iż druga część To zadebiutuje 6. września 2019 roku.

Stephen King wie dlaczego Mroczna wieża poniosła porażkę

W ten sposób To 2 będzie trzymało się zasady, iż lepsze jest wrogiem dobrego. Sequel zadebiutuje w tym samym czasie co pierwsza część. Biorąc pod uwagę sukces jedynki, zaskoczeniem nie byłoby przesunięcie premiery na gorący sezon letni, jednak najwyraźniej włodarze Warner Bros. woleli trzymać się mniej tłocznego miesiąca. W tym momencie To 2 jest więc jedynym filmem, z zaplanowaną na ten termin premierą.

To jest adaptacją książki Stephena Kinga o tym samym tytule. Powieść opowiada o grupce dzieciaków, które walczą ze zmiennokształtnym bytem, znanym jak Pennywise. Jedną z jego form jest tańczący klaun. Film reżyserował Andres Muschietti (Mama).

W To 2 bohaterowie znani z pierwszej części powrócą jako dorośli, którzy spróbują raz na dobre pokonać Pennywise'a. Wiadomo, iż w obsadzie sequela znajdą się młodzi aktorzy, którzy wystąpili w tegorocznym hicie. Nie znamy na razie dorosłej obsady filmu.

Źródło: d.com/news/1706980/when-it-2-will-be-released-in-theaters

Tagi: Andres Muschietti It to warner bros

Nie przegap