Jakub Barwiak Jakub Barwiak 25.09.2017 14:10
Gwiezdne Wojny. Nowy odtwórca Imperatora? Znany aktor jest przeciw
1173V

Gwiezdne Wojny. Nowy odtwórca Imperatora? Znany aktor jest przeciw

Imperator Palpatine jest jedną z najbardziej ikonicznych postaci, które pojawiły się w Gwiezdnych Wojnach. W oryginalnej trylogii symbol zła, dzięki prequelom stał się postacią złożoną. Czy w przyszłości moglibyśmy zobaczyć kogoś innego wcielającego się w Palpiego, aktor znany z sagi jest temu przeciwny.

Ian McDiarmid – aktor, który w Palpatine'a wcielał się czterokrotnie: w prequelach, Powrocie Jedi, oraz odnowionej wersji Imperium Kontratakuje nie chciałby, aby ktokolwiek poza nim wcielił się kiedyś w Imperatora.

Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi - nie będzie wielkiego spotkania

Imperator Palpatine zginął oczywiście na końcu wydarzeń Powrotu Jedi, jednak dzięki planowanym spin-offom istniałaby szansa, aby zobaczyć go ponownie. Wiemy, że nie pojawił się on w Łotrze 1, nie będzie go też w filmie o Hanie Solo, jednak antologia o Obi-Wanie Kenobim, o której plotkuje się od jakiegoś czasu, mogłaby być dobrą okazję na powrót McDiarmida do świata Gwiezdnych Wojen.

Sam McDiarmid udzielił ostatnio wywiadu BBC Scotland, w którym wypowiedział się na temat Gwiezdnych Wojen ogólnie i jego możliwego powrotu do marki.

Sądzę, że jakaś szansa na to jest, ale z pewnością dowiecie się o tym szybciej, niż ja. Jeśli chodzi o nowe filmy, to z tego co wiem, jestem martwy. Nie ma co do tego wątpliwości. Jednak jest seria, jak oni to nazywają, antologii. Był Łotr 1, który dział się w czasach, w których rządziłem, byłem wspominany kilka razy, pojawił się Darth Vader, jednak nie widzieliście mnie. Może trzymają mnie jako niespodziankę na przyszłość, jednak nie mam o tym pojęcia. Oczywiście nie chcę aby kto inny go zagrał.

Występ McDiarmida, był jednym z najbardziej pamiętnych w całej marce, jego powrót ucieszyłby z pewnością wielu fanów Gwiezdnych Wojen. Pytanie tylko czy lepszy byłby kolejny film zahaczający o oryginalną trylogię, czy też może taki, którego akcja działaby się jeszcze w czasach Starej Republiki.

Zanim jednak czekają nas kolejne, niezapowiedziane jeszcze antologie, w grudniu do kin zawita Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi, w maju 2018 roku z kolei film o Hanie Solo.

Źródło: http://screenrant.com/star-wars-palpatine-ian-mcdiarmid/

Tagi: Disney Gwiezdne Wojny Ian McDiarmid lucasfilm Palpatine star wars

Nie przegap