Paweł Musiolik Paweł Musiolik 23.09.2017 12:35
PSVR - pół miliona sprzętu w 3 miesiące
821V

PSVR - pół miliona sprzętu w 3 miesiące

PlayStation VR wyrasta na lidera rynku wirtualnej rzeczywistości. Sony zdaje sobie sprawę, że jest w trudnej pozycji, co daje znać wypowiedziami Andrew House'a, który mimo, że jest zadowolony z zainteresowania sprzętem, to jednak nie podoba mu się to, jak wygląda rynek.

Rynek wirtualnej rzeczywistości i rozszerzonej rzeczywistości aktualnie składa się w 98% z VR. Liderem jest Sony z PlayStation VR, które cieszy się umiarkowanie dobrym zainteresowaniem przekładającym się na ciągłe dostawy nowego sprzętu. IDC donosi, że w trakcie drugiego kwartału tego roku, Sony do sklepów wysłało pół miliona sztuk PS VR. Dzięki takim dostawom i promocjom, sprzęt może cieszyć się mianem lidera nowego rynku.

Sony jednak nie jest do końca zadowolone z bycia samotnym liderem. Andrew House w wypowiedzi dla Reutersa wyjaśnił dlaczego.

Nie czuję się do końca komfortowo z bycia liderem rynku VR z taką przewagą nad resztą stawki. Z tak młodym segmentem rynku, chciałbym większej różnorodności, więcej platform, które wspólnie tworzą trend i zbierają za sobą nowych klientów.

Według danych IDC, PS VR ma gigantyczną przewagę nad konkurencją, która cierpi na stagnację i nawet obniżki cen sprzętu nie powodują większych wzrostów sprzedaży. Całość jest więc na ramionach Sony, które też nie słynie z długiego wspierania swoich sprzętów jeśli im nie idzie (PS TV, PS Vita to dwa świeże przykłady).

Źródło: https://uk.reuters.com/article/us-sony-playstation/vr-needs-more-competition-to-build-audience-top-player-sony-says-idUKKCN1BX10M

Tagi: playstation 4 playstation vr