Jakub Barwiak Jakub Barwiak 20.09.2017 14:11
Akira. Znany reżyser negocjuje prace nad aktorską adaptacją
302V

Akira. Znany reżyser negocjuje prace nad aktorską adaptacją

Temat aktorskiej adaptacji Akiry przewija się od kilku lat. Jednak pomimo licznych plotek dotyczących czy to stanowiska reżysera, czy też aktorów, temat nie posunął się do przodu. Być może jednak tym razem uda się doprowadzić sprawę do szczęśliwego zakończenia.

Wygląda na to, że być może hollywoodzka adaptacja tej znanej mangi znalazła w końcu swojego reżysera. Portal Deadline podaje, iż wytwórnia Warner Bros. która wykupiła prawa do adaptacji, prowadzi rozmowy z Taiką Waititim – reżyserem m.in. Thor: Ragnarok, który miałby przejąć reżyserię aktorskiego Akiry. Nowozelandzki filmowiec, odpowiadał również za takie filmy jak: Co robimy w ukryciu i Dzikie łowy. Po najnowszym Thorze, zajmie się filmem Jojo Rabbit osadzonym w realiach II wojny światowej.

Notatnik śmierci - inna amerykańska adaptacja kultowej mangi nie okazał się sukcesem

Akira opowiada historię Shōtarō Kanedy, lidera motocyklowego gangu, która stara się pomóc swojemu przyjacielowi Tetsuo Shimie, ten został poddany eksperymentom, które dały mu ponad naturalne moce. Manga doczekała się ekranizacji w formie anime z 1980 roku, które to opowiadało główną historię, jednak porzucało kilka pobocznych wątków.

Przed Waititim spekulowano również o innych reżyserach, w kontekście prac nad Akirą. Filmem mieli zająć się chociażby: Jordan Peele, Christopher Nolan, czy George Miller. Jeśli chodzi o aktorów, którzy mieli wystąpić w adaptacji mangi wymieniano Kristen Stewart, Chrisa Evansa, Josepha Gordon-Levitta, Gary’ego Oldmana i oczywiście jedynego Japończyka w Hollywood – Kena Watanabe.

Warto pamiętać, że  Akiry dział się w roku 2019, biorąc pod uwagę, iż ewentualna premiera nastąpiłaby po tym terminie, z pewnością jego akcja zostałaby przesunięta w przyszłość. Jeżeli okaże się, iż pogłoski o angażu Waititiego są prawdziwe, być może hollywoodzka Akira wyjdzie z produkcyjnej otchłani, w której się obecnie znajduje.

 

Źródło: http://screenrant.com/thor-ragnarok-director-taika-waititi-akira-live-action-film/

Tagi: akira Taika Waititi warner bros

Nie przegap