Paweł Musiolik Paweł Musiolik 20.09.2017 12:15
Pimax 8K - pierwszy headset VR z 8K na Kickstarterze
1122V

Pimax 8K - pierwszy headset VR z 8K na Kickstarterze

Pimax 8K to najnowsza propozycja w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości, która powalczy o klientów. Czym się wyróżnia? Rozdzielczością 8K (4K na oko), ogromnym polem widzenia, lepszym odświeżaniem obrazu, śledzeniem ruchu i kompatybilnością z szeroką gamą produktów VR.

Pimax 8K pierwszy raz pokazany światu został na targach CES, gdzie zachwycił osoby go testujące. Ekipa odpowiedzialna za projekt po prezentacji działającego prototypu i kolejnych miesiącach pracy pojawiła się na Kickstarterze z prawie gotowym produktem by zebrać 200 tysięcy dolarów na jego dokończenie i przygotowanie do dystrybucji. W kilka chwil uzbierali potrzebną kwotę, a w momencie pisania tej wiadomości mają niecałe 600 tysięcy dolarów i 44 dni do końca zbiórki.

Czym chwalą się twórcy Pimax 8K? Przede wszystkim, że ich headset oferuje największą rozdzielczość w wirtualnej rzeczywistości.  Mowa tutaj o rozdzielczości 4K na jedno oko (2 razy po 3840x2160), co pozwala na uzyskanie wyjątkowo wyraźnego obrazu. Za tym idzie też niesamowite pole widzenia rzędu 200 stopni (konkurencja pokroju HTC Vive ma 110 stopni) oraz odświeżanie - 90 Hz. Do tego dochodzi opóźnienie na poziomie 15 milisekund.

Twórcy zapewniają, że ich urządzenie będzie powodowało znacznie mniejsze problemy gastryczne z błędnikiem u użytkowników i mniej zmęczy mózg działający w wirtualnej rzeczywistości. Pimax 8K zapewnia także śledzenie ruchu pokroju tego z HTC Vive, co ma stanowić idealny zamiennik dla produktu Valve/HTC. Dla niektórych może brzmieć to nieprawdopodobnie, ale rzut oka na opinie ludzi, którzy sprawdzali sprzęt w akcji i... wydaje się, że doczekać możemy małego przełomu w technologii VR.

By dostać urządzenie, trzeba wyjąć $349 lub $399. Wysyłkę zaplanowano na grudzień tego roku. Oczywiście trzeba mieć na uwadze ewentualne ryzyko kickstarterowe i to, że ostatecznie produkt może nie spełniać oczekiwań.

 

Źródło: https://www.kickstarter.com/projects/pimax8kvr/pimax-the-worlds-first-8k-vr-headset

Tagi: kickstarter pimax 8k wirtualna rzeczywistość