Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.09.2017 18:31
VR-owa ofensywa na (i po) konferencji Sony
724V

VR-owa ofensywa na (i po) konferencji Sony

Sony w trakcie konferencji przed startem Tokyo Game Show poświęciło sporo uwagi grom na PlayStation VR. Nie są to tytuły, które chętnie będą reklamowane poza Japonią (o ile ją opuszczą), ale warto się przyjrzeć, jak w swoim kraju PS VR chce walczyć o konsumenta.

Sony poświęciło sporo uwagi PlayStation VR w trakcie swojej konferencji. Gry zajęły spory fragment całego segmentu poświęconego wirtualnej rzeczywistości. Jednak nie tylko one były bohaterami konferencji (o nich dalej). Sony zdradziło, że na swoim rynku mocniej wchodzi w wirtualną rzeczywistość niż na zachodzie. W Japonii dostępna będzie aplikacja pozwalająca oglądać w VR wystąpienia orkiestry symfonicznej, która grać będzie m.in. muzykę z gier.

Dodatkowo, odpalona zostanie aplikacja News VR, która dostarczać będzie bieżących wydarzeń dla japońskich użytkowników PS VR. Także aplikacja Nico Nico otrzyma wsparcie dla PS VR. Pokazuje to, że gdzieś tam w oddali, Sony nie składa broni, a wręcz przeciwnie - przechodzi do ofensywy.

A co z grami? Tutaj było tego sporo.

Na początek wspomnimy o Zone of the Enders: 2nd Runner - MARS, które powstaje przy udziale Cygames i Konami. Będzie to zremasterowana druga  część serii, do której dorzucony zostanie tryb VR, który wydaje się pasować idealnie. Na PS VR trafi także hitowa produkcja zeszłego roku - Neko Atsume VR - za którą stoi ekipa Hit-Point. Niestety, poza wspomnieniem o tej produkcji, Sony nie zdradziło jak na razie jakichkolwiek informacji (deweloper także).

Czas na produkcje z materiałami wideo. Gungrave VR co prawda zostało zapowiedziane jakiś czas temu, ale w trakcie konferencji Sony pokazano pierwszy zwiastun. I będziemy mieli do czynienia z połączeniem celowniczka na szynach z TPS-em, co wygląda na pierwszym zwiastunie nawet zgrabnie. Gra pojawi się wpierw na PS VR w Japonii, a potem trafi na pozostałe sprzęty VR na całym świecie.

Fani pociągów również mogą zacierać ręce. Na PS4 ze wsparciem PS VR trafi A-Train de Ikou Exp. autorstwa Artdink. Gra określana jest mianem symulatora tworzenia kolei miejskiej. Premierę gry ustalono na 21 grudnia, bez informacji o wydaniu gry poza ojczyzną Sony (na lokalizację byśmy w ogóle nie liczyli).

Kai-ri-Sei Million Arthur VR to produkcja, która dostępna jest na PC-tach na Steamie od maja. Na PS VR trafi 28 października. Premiera tylko w Japonii.

Więcej informacji o nowych produkcjach na PS VR z Japonii powinniśmy otrzymać już po starcie targów Tokyo Game Show 2017.

Tagi: Cygames Konami playstation 4 playstation vr tgs 2017 wideo Zone of the Enders: The 2nd Runner – MARS