Jakub Barwiak Jakub Barwiak 19.09.2017 14:44
Fanatyk. Ekranizacja kultowej pasty doczekała się pierwszego teasera
449V

Fanatyk. Ekranizacja kultowej pasty doczekała się pierwszego teasera

Mój stary to fanatyk wędkarstwa. Pół mieszkania zaj***ne wędkami najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi haczyk czy kotwicę i trzeba wyciągać w szpitalu bo mają zadziory na końcu. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu.

Tak zaczyna się jedna z najsłynniejszych past, jakie zrodził polski Internet. Coraz bliżej premiery ekranizacji tego tekstu, z tego też powodu twórcy na oficjalnym profilu produkcji na Facebooku opublikowali pierwszy teaser. Scena przedstawia jedno z zebrań PZW, na którym tytułowy fanaty i ojciec narratora całej opowieści, szykuje się do wszczęcia awantury na zebraniu swojego odwiecznego wroga, czyli PZW właśnie.

Fanatyk na Oskara nie ma szans, czy uda się to Loganowi?

O czym jednak opowiada Fanatyk? Pasta, a za nią film to historia żywiołowego pasjonata wędkarstwa, którego perypetie obserwujemy z perspektywy jego nastoletniego syna. Tytułowy Fanatyk to postać będąca zbiorem klisz i stereotypów typowego ojca-janusza-wędkarza.

Niestety wraz z klipem, na oficjalnym profilu produkcji pojawiły się również przeprosiny za opóźnienie w produkcji. W obsadzie produkcji, która jest debiutem fabularnym Michała Tylki znaleźli się m.in. Piotr Cyrwus wcielający się w rolę ojca, Marian Dziędziel jako Zbyszek, oraz Dariusz Kowalski jako Adam z PZW – aktor znany z roli Janusza Tracza w serialu Plebania.

Budżet filmu pochodzi z konkursu Krakowskiego Klastra Filmowego, oraz z dotacji na serwisie Polakpotrafi.pl. Tym, którzy oryginalnego tekstu nie znają, serdecznie polecam, zwłaszcza tym, którzy podobnie jak bohater Fanatyka żyli pod jednym dachem z zapalonym wędkarzem.

Źródło: https://www.facebook.com/FilmFanatyk/

Tagi: crowdfunding fanatyk michał tylka pasta piotr cyrwus wędkarstwo

Nie przegap