Jakub Barwiak Jakub Barwiak 19.09.2017 14:22
Superman. Jak powinien wyglądać nowy film? Potencjalny reżyser ma odpowiedź
466V

Superman. Jak powinien wyglądać nowy film? Potencjalny reżyser ma odpowiedź

Obecnie szykujemy się do wielkiego powrotu Supermana w Lidzie Sprawiedliwości, być może później otrzymamy kolejny, solowy film o tym herosie, spekuluje się, iż jego reżyserem może być Matthew Vaughn.

 

Reżyser m.in. Kingsmana potwierdził, iż prowadził rozmowy dotyczące reżyserowania Człowieka ze stali 2, jednak żadne porozumienie nie zostało jeszcze zawarte. Filmowiec zdradził jednak, iż ma pomysł jak, jego zdaniem,  powinny wyglądać kinowe przygody Kryptonianina.

Jaki będzie Batman w Lidze Sprawiedliwości

Dziwne, ale gdybym robił Supermana, a popełniłem ten błąd, że powiedziałem komuś o tym, że prowadzę na ten temat rozmowy. Sądzę, iż Donner zrobił perfekcyjnego Supermana, jak na swoje czasy. Chciałbym zrobić nowoczesną wersję filmu Donnera. Wrócić do materiału źródłowego. Dla mnie Superman to kolor, dobre samopoczucie, heroizm. On jest źródłem światła w ciemności. I taki według mnie powinien być Superman.

Podejście Vaughna różni się więc znacząco od bardziej mrocznego i depresyjnego Supermana, jakiego dał nam Zack Snyder w Człowieku ze stali i Batman v Superman. Według Vaughna film z Supermanem swoją tonacją powinien przypominać bardziej stare obrazy z Christopherem Reeve w roli głównej.

Gdy ostatni raz widzieliśmy Supermana w wykonaniu Henry’ego Cavilla, jego bohater poświęcał się aby pokonać Doomsdaya w końcówce Batman v Superman. Oczywiście, iż w Lidze Sprawiedliwości zobaczymy wskrzeszenie herosa, być może będzie to idealny moment do nakierowania jego postaci na tony odpowiadające bardziej klasycznemu wizerunkowi Supermana.

Liga Sprawiedliwości pojawi się w kinach już 17-ego listopada.

 

Źródło: http://www.cinemablend.com/news/1704260/what-a-superman-movie-should-be-according-to-potential-director-matthew-vaughn

Tagi: DC justice league man of steel 2 matthew vaughn superman warner bros

Nie przegap