Daniel Stroński Daniel Stroński 16.09.2017 10:00
Przegląd gier niezależnych #26 - Lightfield, Raiders of the Broken Planet, The Coma: Recut i inne
345V

Przegląd gier niezależnych #26 - Lightfield, Raiders of the Broken Planet, The Coma: Recut i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

Lightfield

Kreowane na nowego WipeoutaLightfield planuje dodać do wyścigów futurystycznych maszyn coś nowego - przeskakiwanie między "sufitem" a "podłogą" planszy. Tory nie są do końca liniowe i należy szukać własnych dróg, ale oprócz tego dostajemy wysokie tempo i zwrotne pojazdy - czego chcieć więcej?

Premiera za nieco ponad tydzień, 26 września.

Lightfield - zwiastun

 

MX vs. ATV All Out 

Wyścigi off-roadowe między motocyklami, ATV czy UTV. Twórcy skupiają się na wielu rozmaitych trybach (m.in. Supercross, Nationals, Opencross oraz Waypoint), możliwości gry na podzielonym ekranie dla dwóch graczy oraz bogatym systemie tricków we Freestyle. Do tego pojazdy będzie można rozwijać, by ich osiągi spełniały nasze wymagania.

Premiera planowana jest na początek 2018 roku.

MX vs. ATV All Out - zwiastun

 

Mystik Belle

Dwuwymiarowy platformer z czarownicą w roli głównej. Nieliniowa przygoda stawia na eksplorację i poszukiwanie ważnych składników pewnego wywaru, a to zaprowadzi nas do rozmaitych lochów, lasów, katakumb i laboratoriów. Deweloper przygotował zagadki logiczne, ponad 60 rodzajów potworów oraz elementy RPG pozwalające rozwijać postać i zdobywać nowe umiejętności.

Grę mamy dostać w październiku tego roku.

Mystik Belle - zwiastun

 

Splasher

Platformówka 2D od byłego projektanta Rayman Origins. Jako fioletowowłosy bohater staniemy przeciwko wielkiej firmie wytwarzającej farbę INKORP, która eksperymentuje na naszych kolegach. Przygotujcie się więc na pomysłowe wykorzystanie farb o różnych właściwościach i wysokie tempo akcji. 

Premiera już niebawem, 27 września.

Splasher - zwiastun

 

Switchblade

Darmowa gra akcji z samochodami w rolach głównych. Motywem przewodnim ma być zmiana pojazdów i tytułowych ostrz czy innych działek, by dopasować je do arenowych walki 5v5. Masa strzelania, premiowanie gry drużynowej i nagrody za wygrane mecze mają pomóc przyjąć model free-to-play i mikrotransakcje.

Tytuł planowany jest na początek przyszłego roku.

Switchblade - zwiastun

 

Sir Eatsalot (PS Vita)

Pomysł Niemców na grę przeznaczoną wyłącznie na PS Vitę. Dwuwymiarowa rozgrywka polega na walce z rozmaitymi przeciwnikami, a wszystko w celu uchronienia pysznego jedzonka przed zatruciem. Twórcy obiecują dobrze wykorzystać wszystkie zalety Vity, w tym żyroskop i ekran dotykowy. Wszystko to w ręcznie rysowanej oprawie.

Produkcja planowana jest na tę zimę,

Sir Eatsalot - zwiastun

 

The Coma: Recut

Po nieudanej próbie samobójczej jedna z japońskich szkół stała się nawiedzona. Przygotujcie się na survival 2D z elementami horroru i duchami. Na nas spocznie zadanie ucieczki przed potwornościami tego miejsca i spróbujemy zrozumieć, skąd wzięło się to zagrożenie.

Gra trafi do PS Store już w przyszłym tygodniu, 20 września.

The Coma: Recut - zwiastun

 

Raiders of the Broken Planet - ruszyła otwarta beta

TPS z nieszablonowym podejściem do rozgrywki. Czteroosobowa drużyna graczy staje naprzeciw piątego, kontrolującego armię żołnierzy sterowanych przez SI. Tego rodzaju niesymetryczny multiplayer ma stanowić siłę napędową gry, chociaż jak pokazało Evolve, nie jest to prosta sprawa. Na szczęście mamy otwartą betę, gdzie sami sprawdzimy, czy taki zamysł na zabawę ma sens.

Premiera pełnej wersji gry zaplanowana została na przyszły piątek, 22 września

Raiders of the Broken Planet - zwiastun Konstantina

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: lightfield Lost in the Garden MX vs. ATV All Out  Mystik Belle playstation 4 przegląd gier niezależnych Sir Eatsalot splasher Switchblade The Coma: Recut wideo

Nie przegap