Paweł Musiolik Paweł Musiolik 14.09.2017 00:51
Naughty Dog traci bardzo ważnego pracownika
692V

Naughty Dog traci bardzo ważnego pracownika

Bruce Straley, jeden z weteranów Naughty Dog będący w firmie od kilkunastu lat postanowił opuścić twórców Crasha, The Last of Us i serii Uncharted.

Bruce Straley na oficjalnym blogu poinformował o tej zaskakującej dla nas i trudnej dla niego decyzji by po 18 latach opuścić studio Naughty Dog. We wpisie przyznał, że po wyczerpującej pracy nad ostatnimi projektami, czuł się coraz bardziej zmęczony i radość przynosiła mu praca poza studiem. Zrozumiał więc, że potrzebuje zmian.

Straley dołączył do Naughty Dog w1999 roku jako artysta odpowiadający za tekstury w Crash Team Racing jako piętnasty pracownik studia. Później jako artysta pracował nad całą trylogią Jaka i Daxtera, pomagał przy Uncharted: Drake's Fortune na PS3 po czym dostał pozycję reżysera Uncharted 2: Among Thieves. Jako reżyser pracował też nad The Last of Us oraz dodatkiem Left Behind, a ostatnio pomagał ratować i kończyć Uncharted 4: Kres Złodzieja w parze z Neilem Druckmannem.

Co dalej? Bruce Straley nie zdradził jeszcze swoich dalszych planów. Nie wiemy czy pozostanie w biznesie growym, jeśli tak - czy założy własne studio czy może zajmie się czymś innym. Życzymy mu powodzenia i mamy nadzieję, że Naughty Dog nie odczuje za bardzo jego braku.

Źródło: https://www.naughtydog.com/blog/a_messsage_from_bruce_straley

Tagi: Naughty Dog playstation 4

Nie przegap