Jakub Barwiak Jakub Barwiak 11.09.2017 23:26
Thor: Ragnarok nowym początkiem dla serii
1159V

Thor: Ragnarok nowym początkiem dla serii

Po krótkiej przerwie i nieobecności w drużynie Avengers, Thor powraca. Nowy kierunek artystyczny, oraz nowe spojrzenie na nordyckiego boga - to wszystko ma sprawić, że wyjdziemy zadowoleni z kin.

Praca nad filmami Marvela może być w takim samym stopniu błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Sukces oznacza chwałę i świetną pozycję wyjściową w Hollywood, porażka to z kolei przyjęcie na siebie większości winy, mimo faktu silnego zaangażowania producentów w tworzenie filmu. Ten fakt wydaje się nie robić wrażenia na reżyserze Thor: Ragnarok. Taika Waititi (Dzikie łowy, Co robimy w ukryciu) twierdzi, że mimo konieczności spełnienia założeń Marvela co do szerszego uniwersum, wciąż robi film po swojemu.

Gwiazda Thora kręci nosem na męskich scenarzystów

Waititi dyplomatycznie zdradził również swoje spostrzeżenia dotyczące mankamentów poprzednich filmów z Thorem, wykładając przy tym swoje spojrzenie na kino superbohaterskie.

Osobiście uważam, że jeżeli film jest nazwany Thor, to Thor powinien być najlepszą postacią.

Brzmi to ciekawie nie tylko w kontekście Thora, ale również i Lokiego – jedynego, mocniej rozbudowanego czarnego charakteru Marvela, który dla wielu osób mógł lśnić bardziej od „złotowłosego”. Marvel ma nadzieję, iż Ragnarok będzie początkiem zmiany dla postaci Thora. Według Waititego było to wyzwanie, gdyż w pewnym sensie odcinał się od dwóch poprzednich filmów.

Sądzę, że głównym wyzwaniem była praca z dala od dwóch pozostałych filmów. Oczywiście, te filmy istnieją, świetnie się je ogląda. Sądzę, że to dobre filmy. Jednak nie będę miał nic przeciw, jeśli ludzi zaczną właśnie od Ragnaroka. Dla mnie to właśnie mój Thor 1.

Thor: Ragnarok zapowiada się jako małe odrodzenie zarówno dla Thora, jak i Chrisa Hemswortha. Postać grana przez australijskiego aktora będzie zabawniejsza, mądrzejsza i bardziej aktywna, a sam film zapowiada się na ten z komediową tonacją o wiele większą, niż u swoich poprzedników.

 

Źródło: http://screenrant.com/thor-ragnarok-new-origin-movie-sequel/

Tagi: chris hemsworth Disney marvel Taika Waititi thor ragnarok

Nie przegap