Daniel Stroński Daniel Stroński 09.09.2017 10:00
Przegląd gier niezależnych #25 - JYDGE, Time Recoil, Radial-G i inne
250V

Przegląd gier niezależnych #25 - JYDGE, Time Recoil, Radial-G i inne

W naszym serwisie poświęcamy miejsce wszystkim grom, które zmierzają na konsole Sony, lecz przy natłoku tych mniejszych produkcji łatwo jest zgubić gdzieś po drodze niektóre zapowiedzi. Dlatego też powstały krótkie weekendowe przeglądy gier niezależnych i tych od mniejszych wydawców.

JYDGE

Wychodzimy na miasto i sprawiedliwie odbieramy życie grzesznikom. Ten "Sędzia" z celowym błędem w nazwie to w rzeczywistości twin-stick shooter, gdzie zarówno bohater, jak i jego bronie mogą diametralnie zmienić rozgrywkę poprzez rozmaite ulepszenia do wybrania. Wszczepy cybernetyczne, modyfikacje broni i gadżety mają pozwolić na ponad miliard konfiguracji i możemy np. skorzystać z funkcji kameleona, by zlać się z otoczeniem, lub przebijać ściany i wbijać z buta do mieszkań, sprawiając przy okazji, że nasze kule nie będą raniły niewinnych cywilów. Wszystko to w opcjonalnej kooperacji z drugim graczem.

Premiera na początku przyszłego miesiąca, 3 października.

JYDGE - zwiastun

 

Radial-G

Najszybsza gra na PlayStation VR... a przynajmniej tak twierdzi deweloper. Mowa tu o futurystycznych wyścigach antygrawitacyjnych pojazdów, gdzie trasami są... tuby. Jedziemy w szybkim tempie obracając się wokół ich powierzchni, przy czym torów jest dziewięć, a ścigać się możemy offline lub przez Sieć z innymi graczami. Wszystko to brzmi jak wymiotogenna przygoda w wirtualnej rzeczywistości, ale pecetowa wersja na HTC Vive'a zebrała od mediów pochlebne pierwsze wrażenia. 

Gra dostępna będzie od wtorku, 12 września.

Radial-G - zwiastun

 

Time Recoil

Oryginalny twin-stick shooter, w którym każde wykonane przez nas zabójstwo spowalnia czas. Serie zabójstw w krótkich odstępach czasu zapewniają specjalne bonusy jak np. przenikanie przez ściany. Co więcej, poziomy generowane są losowo, więc nie ma mowy o wyuczeniu się plansz na pamięć. Celem jest zabicie szalonego naukowca Mr Time'a. W przyszłości planowana jest również wersja na przenośną konsolę PlayStation Vita.

Gra trafi na PlayStation 4 w przyszłym tygodniu, 13 września.

Time Recoil - zwiastun

 

Transcripted

Kojarzycie gry typu "połącz trzy"? To teraz dodajcie do tego gatunek twin-stick shooterów i macie tę nietypową produkcję. Jednocześnie walczymy z falami wrogów, starając się przy okazji ułożyć rząd kulek w taki sposób, by połączyć jak najwięcej "trójek" tych samych kolorów. Co więcej, oba elementy rozgrywki mają oddzielne poziomy trudności i sami zdecydujemy, gdzie potrzebujemy większego wyzwania.

Premiera zaplanowana została na przyszłą środę, 13 września.

Transcripted - zwiastun

 

Raiders of the Broken Planet - otwarta beta

Trzecioosobowa strzelanka asymetryczna - czterech graczy walczy z piątym, który ma do dyspozycji własną armię jednostek sterowanych przez SI. Nadchodząca otwarta beta pozwoli rozegrać dwie misję - singleplayerowy samouczek oraz drugą, którą poznamy samotnie lub z innymi graczami przez Sieć. Beta zaplanowana jest na przyszły weekend, 15 i 16 września.

Premiera jeszcze w tym miesiącu, 22 września.

Raiders of the Broken Planet - zwiastun

 

Źródło: informacje prasowe

Tagi: jydge playstation 4 przegląd gier niezależnych radial-g time recoil Transcripted wideo

Nie przegap