Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 08.09.2017 19:08
Dragon Ball FighterZ. Przystępna rozgrywka i szczegóły na temat bohaterów
614V

Dragon Ball FighterZ. Przystępna rozgrywka i szczegóły na temat bohaterów

Dragon Ball FighterZ zaoferuje system "Auto-combo" dla wszystkich graczy nie potrafiących lub nie mających czasu uczyć się skomplikowanego systemu rozgrywki.

Dragon Ball FighterZ zapowiada się na jedną z najbardziej złożonych gier stworzonych na bazie uniwersum Smoczych Kul. Nie oznacza to jednak, że tytuł będzie skierowany wyłącznie w stronę uzdolnionych manualnie graczy. System walki został tak skrojony, aby radość mogły czerpać również osoby grające rzadko w bijatyki. 

Dragon Ball FighterZ prezentuje w akcji Goku i Vegetę w potężnych formach SSB

Dragon Ball FighterZ  będzie grą nie tylko dla fanów bijatyk, ale i serialu. Oznacza to, że twórcy przewidzieli kilka ułatwień dla niedoświadczonych graczy. Potwierdzono obecność systemu "Auto-combo", który jest również obecny w nadchodzącym Marvel vs. Capcom: Infinite. Użytkownicy poprzez wciskanie jednego przycisku mogą w łatwy sposób przejść do wyprowadzenia całego combo. Tego typu wiązanki nie są optymalne i zadają mniej obrażeń niż samodzielne wykonanie bardziej skomplikowanej sekwencji ciosów. 

Poniższa infografika przedstawia również obecne dotąd postacie i w szybki sposób objaśnia ich styl walki. Wiemy dzięki temu, że Piccolo będzie postacią bardziej techniczną i wymagającą. Vegeta i Goku to z kolei zawodnicy dobrze zbalansowani posiadający techniki dystansowe oraz na bliski zasięg. Są więc przewidziani dla początkujących użytkowników. Android #16 jest natomiast wolniejszym grapplerem i najlepiej sprawdza się w bliskim kontakcie z przeciwnikiem. Cieszą też smaczki skierowane w stronę fanów. Wybierając w jednej drużynie Krillina i Androi #18 możemy liczyć na wyjątkowo wyglądającą animację wykonywania ostatecznego ataku.

Dragon Ball FighterZ pojawi się na rynku w lutym 2018 roku. Do kupienia dostępna będzie wyjątkowa edycja kolekcjonerska z figurką Goku. Poniżej jeden ze zwiastunów.

Dragon Ball FighterZ - zwiastun przedstawiający Goku

Źródło: http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1391864

Tagi: Arc System Works Bandai Namco Dragon Ball FighterZ playstation 4 wideo

Nie przegap