Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 08.09.2017 16:37
Najlepiej sprzedające się sprzęty do końca 2016 roku
800V

Najlepiej sprzedające się sprzęty do końca 2016 roku

Podczas prezentacji EEDAR na tegorocznej konferencji deweloperów gier, przedstawiono wiele statystyk dotyczących różnych dziedzin. Teraz są one dostępne publicznie, więc pora je przedstawić. Na pierwszy ogień idą sprzęty.

Game Developers Conference to coroczne spotkanie ludzi pracujących w branży gier wideo. Spotkania odbywają się od wielu lat, bo od 1988 roku w San Francisco. Nie inaczej było w tym roku. Statystyki przedstawił Geoffrey Zatkin, czyli deweloper mający długoletnie doświadczenie w branży. Dzisiaj działa jako współzałożyciel EEDAR - największej bazy informacji dotyczących branży.

Podczas prezentacji przedstawił wiele danych, ale w tym newsie zajmiemy się najlepiej sprzedającymi się sprzętami, na których można grać. Począwszy od PlayStation 3 czy Nintendo Wii, a kończąc na PlayStation 4 czy Xbox One. Na poniższym wykresie widać, że do końca 2016 roku największą popularnością cieszyło się Nintendo Wii, którego do końca roku sprzedało się ponad 100 milionów sztuk.

Sytuacja oczywiście zmienia się kiedy do zestawienia dołączymy inne sprzęty takie jak komputery osobiste i urządzenia typu iPhone.

Przy okazji możemy po raz kolejny zobaczyć jaki producent cieszy się największą popularnością. PlayStation 4 miało bardzo udany start i od tamtego momentu do tej pory sprzedało się ponad 60 milionów sztuk. Xbox One nie cieszyło się tak dużym sukcesem, a Nintendo rządzi przede wszystkim w Japonii. Choć Wii jako sprzęt idealny dla niedzielnych graczy sprzedał się świetnie.

Źródło: http://www.gdcvault.com/play/1024054/Awesome-Video-Game-Data

Tagi: eedar gdc 2017 Nintendo playstation 3 playstation 4 Sony xbox