Jakub Barwiak Jakub Barwiak 06.09.2017 11:01
Rami Malek jako Freddie Mercury. Jest pierwsze zdjęcie
739V

Rami Malek jako Freddie Mercury. Jest pierwsze zdjęcie

Po kompletowaniu obsady, prace nad filmem o Freddiem Mercurym i zespole Queen ruszają pełną parą. Entertainment Weekly opublikował właśnie pierwsze zdjęcie Ramiego Maleka w roli gwiazdora.

Po kilku latach zawirowań, biograficzny film o Freddiem Mercurym wyłania się z mroku. Znany z serialu Mr. Robot, Rami Malek wcieli się w lidera zespołu Queen, ponadto w obsadzie znajdują się Gwilym Lee (gitarzysta Brian May), Ben Hardy (perkusista Roger Taylor) i Joe Mazzello (basista John Deacon). Reżyserią zajmuje się znany z serii X-Men Bryan Singer.

Film o zespole Queen kompletuje obsadę

W wywiadzie udzielonym Entertainment Weekly, Malek zdradził że w czasie sesji zdjęciowej pierwszy raz widział siebie w makijażu i stroju legendarnego wokalisty. Zdjęcie opublikowane przez EW, ukazuje aktora wcielającego się w Mercury’ego w czasie legendarnego występu Queen podczas koncertu Live Aid w Londynie w 1985 r.

Film ma ukazać 15 lat z życia Mercury’ego, od lat 70-tych do koncertu Live Aid, który miał miejsce sześć lat przed śmiercią piosenkarza.

 

 

Praca nad manieryzmami i upodobnieniem się fizycznym do Mercury’ego nie będą jedynym wyzwaniem dla Maleka. Być może jeszcze większym będzie zmierzenie się z czterooktawowym głosem wokalisty. Aktor zdradził, że film wykorzysta jego głos, głos Mercury’ego, oraz osób imitujących wokalistę.

Użyjemy tyle Freddiego, ile tylko będzie to możliwe. Użyjemy też tyle mojego głosu ile to tylko możliwe.

Reżyser filmu Bryan Singer zdradził ponadto, iż produkcja nie będzie typową biografią, bardziej obrazem honorującym Mercury’ego i muzykę Queen.

Nie będzie to tylko mroczna opowieść o Freddiem, oczywiście znajdą się tam takie elementy. Będzie to film o współpracy. Będzie to celebracja.

Słowa te niestety pokazują ryzyko, iż film może być laurką, pomijającą większość mrocznych aspektów życia lidera zespołu Queen. Czy tak będzie? A jeśli tak, to czy sam film będzie dobry? O tym przekonamy się w grudniu 2018 roku, gdy Bohemian Rhapsody pojawi się na ekranach kin.

 

Źródło: http://screenrant.com/rami-malek-freddie-mercury-bohemian-rhapsody-first-image/

Tagi: bohemian rhapsody queen bryan singer freddie mercury queen rami malek

Nie przegap