Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.09.2017 11:15
Alice: Asylum trzecią częścią przygód Alicji z Krainy Czarów?
1455V

Alice: Asylum trzecią częścią przygód Alicji z Krainy Czarów?

American's McGee Alice i Alice: Madness Return to jedne z tych gier, które finansowo okazały się klapami, ale dzięki wysokiej jakości wpisały się na stałe w obraz growej społeczności. Jeśli czekaliście na trzecią część - jest cień szansy.

American's McGee Alice debiutując na rynku w 2000 roku wyłącznie na PC-tach z miejsca zdobyło niewielką, ale wierną grupę fanów. Psychodeliczne podejście do bajki o Alicji z Krainy Czarów w wydaniu American McGee sprawdziło się znakomicie. Na tyle, że Electronic Arts, które posiadło prawa do gier na tej marce zapowiedziało kontynuację na konsole poprzedniej generacji i PC-ty - Alice: Madness Returns.

Nowa odsłona przygód Alicji pojawi się... kiedyś

Za grę ponownie odpowiadał American McGee razem ze swoim studiem Spicy Horse, ale niestety - mimo dobrych ocen i równie udanej rozgrywki wraz z interesującą historią, gra poniosła komercyjną klapę, po części z winy samego Electronic Arts, które wydało ją w ramach programu EA Partners. Alice, podobnie jak pozostałe gry przyjęte do tego programu (Shadow of the Damned, Kingdoms of Amalur: Reckoning) otrzymały niewielkie wsparcie reklamowe, więc poza nielicznym gronem fanów - pies z kulawą nogą nie zainteresował się danymi grami.

Okazuje się, że nie wszystko stracone. American McGee postanowił podjąć walkę o trzecią odsłonę przygód Alicji, która wstępnie nosić ma tytuł Alice: Asylum. Po sukcesie kickstarterowej zbiórki projektu Out of the Woods (zbiór pocztówek, karcianki i książki z ilustracjami), McGee nabrał pewności, że warto spróbować raz jeszcze. Ze swoim pomysłem, rysunkami, projektami i napisanym scenariuszem udał się do Electronic Arts przekonać ich, że warto wyłożyć pieniądze na ten projekt. Jednocześnie American McGee prosi internautów o wsparcie i pisanie do EA na kanałach społecznościowych by pokazać, że istnieje potencjalna grupa nabywców nowej gry.

źródło obrazka we wstępie: http://omrikoresh.com

Źródło: http://www.americanmcgee.com/alice-3/

Tagi: alice 3 Alice: Asylum american mcgee Electronic Arts

Nie przegap