Jakub Barwiak Jakub Barwiak 01.09.2017 20:02
DiCaprio zagra Jokera? Ciąg dalszy plotek ze świata DC
468V

DiCaprio zagra Jokera? Ciąg dalszy plotek ze świata DC

Jednym z gorętszych tematów ostatnich tygodni jest rzekomy solowy film o Jokerze. W projekt miałby być zaangażowany sam Martin Scorsese a to z kolei prowadzi do kolejnej plotki…

Według najnowszych doniesień Warner Bros. na szczycie listy aktorów, których studio chciałoby widzieć w roli Jokera umieściło samego Leonardo DiCaprio. Włodarze Warner Bros. liczą podobno na to, iż w zaangażowaniu gwiazdora pomoże Martin Scorsese, który ma niezwykle bliskie relacje z aktorem. Celem studia ma być rzekomo podniesienie rangi i magii filmu, poprzez  zaangażowanie wielkich nazwisk, podobnie jak było to w przypadku Christophera Nolana i Christiana Bale’a.

Solowy film o Jokerze mroczny i realistyczny

Planowany film o Jokerze, według plotek, ma być origin story z akcją dziejącą się w latach 80-tych, tonacja filmu ma być brudna i mroczna, w stylu klasyków Martina Scorsese. Za reżyserię filmu ma odpowiadać Todd Phillips (trylogia Kac Vegas). Według  The Hollywood Reporter wszystko to jest na razie w fazie koncepcyjnej, gdyż Warner Bros. nie ma nawet jeszcze zawartej umowy z Martinem Scorsese.

Doniesienie o Joker-filmie są jednymi z wielu budujących chaotyczny wizerunek świata DC. Obraz ten nie miałby by być częścią filmowego uniwersum DC, lecz stworzyć nową serię pobocznych opowieści. Dodajmy do tego plotki o kolejnych zapowiedziach, niepewnej przyszłości Bena Afflecka w roli Batmana i wiemy, że nic nie wiemy.

Źródło: http://screenrant.com/leonardo-dicaprio-is-wbs-dream-pick-for-joker-origin-movie/

Tagi: DC joker leonardo dicaprio martin scorsese warner bros

Nie przegap