Tekken 7 na najlepszej drodze do zostania hitem

News
1413V
Tekken 7 na najlepszej drodze do zostania hitem
Musiol | 12.08.2017, 11:32

Tekken 7 potrzebował niecałego miesiąca by zbliżyć się do zakładanej rocznej sprzedaży gry. Raport finansowy Bandai Namco ujawnił, że gra sprzedaje się fantastycznie.

Tekken 7 w sprzedaży pojawił się na początku czerwca. Gra Bandai Namco od razu trafiła na szczyty list sprzedaży i mimo, że nie gościła na pierwszym miejscu za długo, to jednak gracze ciągle byli zainteresowani siódmym Tekkenem. Zewsząd dochodziły głosie o hicie, więc czas je zestawić z faktyczną sprzedażą gry.

Czy warto zagrać w Tekkena? Sprawdź naszą recenzję!

Dane pochodzą z raportu finansowego Bandai Namco za pierwszy kwartał tego roku fiskalnego. Skończył się on 30 czerwca, więc liczba sprzedanych kopii gry zebrana jest z miesięcznego okresu. I nawet mimo to, Tekken 7 może być zadowolony sam z siebie. Gra sprzedała się w 1,66 milionach sztuk na trzech platformach na których się pojawiła. Planem Bandai Namco było sprzedanie 2,1 miliona sztuk do końca tego roku, więc bez problemu brakujące 440 tysięcy zostanie sprzedane w pół roku, tym bardziej gdy rozpoczną się pierwsze, konkretne przeceny na ten tytuł.

Jak ma się to do innych bijatyk? Tytuły Netherrealm mogą pochwalić się ogromnym zainteresowaniem. Mortal Kombat X w pół roku po premierze dobijało do 5 milionów sprzedanych sztuk, a Injustice 2 aktualnie jest tytułem przynoszącym najwięcej pieniędzy wydawcy w 2017 roku. Z drugiej strony, Street Fighter V ślimaczy się ze sprzedażą. W maju gra dobiła do 1,6 miliona sprzedanych kopii, w ponad rok po premierze. Aktualnie Capcom może pochwalić się wynikiem rzędu 1,7 miliona sprzedanych kopii.

Co można wyciągnąć z powyższych danych? Że sama rozgrywka na niewiele się zda, jeśli o grze pisze się źle, a właśnie tak jest z tytułem Capcomu. Mimo, że za mechanikę Street Fighter V był i jest chwalony, tak braki w singlowych trybach spowodowały, że o grze w mainstreamie pisze się wyłącznie źle. Na drugim biegunie jest wyładowany zawartością Tekken 7 i Injustice 2. Gry które mają dobrą prasę, co przekłada się o liczbę osób, które gdzieś o grze coś usłyszą i to skusi ich do kupna.

Tekken 7 - zwiastun postaci Elizy

Źródło: http://www.avoidingthepuddle.com/news/2017/8/11/tekken-7-sales-exceed-16-million-units-worldwide.html

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych