Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.08.2017 12:04
eSport na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku?
418V

eSport na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku?

eSport na konsolach nie jest tak rozwinięty jak na PC-tach, więc osoby grające wyłącznie na sprzętach dedykowanych grom mogą nie zdawać sobie sprawy z popularności esportowej rywalizacji. Ale ta jest tak duża, że prawdopodobnie w 2024 roku pojawi się na Igrzyskach Olimpijskich.

O tym, że gracze mają szansę na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku rywalizować o medale na równi z klasycznymi sportowcami poinformował serwis Associated Press, który rozmawiał z wiceprezesem paryskiego komitetu olimpijskiego - Tonym Estanguet. Estanguet w najbliższych kilkunastu miesiącach odbędzie cykl spotkań z przedstawicielami organizacji esportowych by porozmawiać i wyrobić sobie stanowisko w sprawie dołączenia esportowej rywalizacji jako oficjalnych sportów olimpijskich w Paryżu.

Popularność esportu została już zauważona przez organizatorów Asian Games, którzy zdecydowali, że w 2022 roku elektroniczna rozgrywka będzie traktowana na równi z normalnym sportem. Temat zauważa Tony Estanguet, który przyznał, że nie można ignorować tak wielkiej grupy osób jaką są fani esportowych rozgrywek.

Nie możemy patrzeć na ten segment i mówić "To nie nasza sprawa". Młodzież interesuje się sportem. Spotkajmy się z nimi, porozmawiajmy i poszukajmy punktów wspólnych w naszych celach. Nie chcę mówić od samego początku "Nie". Myślę, że spotkanie Komitetu olimpijskiego i esportowych organizacji pozwoli nam lepiej zrozumieć temat i to, jak osiągnął taki sukces.

Oficjalny program Igrzysk musi zostać ułożony do 2019 roku, a zatwierdzony po 2022 roku i Igrzyskach w Tokio. Jeśli esportowym organizacjom uda się wynegocjować obecność gier w olimpijskim programie, prawdopodobnie będą to na początek najpopularniejsze tytuły - Counter Strike: Global Offensive, League of Legend, być może DOTA 2 i Overwatch. Jak wy widzicie ten temat?

Źródło: https://www.apnews.com/ca6640ffde80403ea17f339247192324/AP-Interview:-Paris-open-to-esports-on-2024-Olympic-program

Tagi: Counter Strike: Global Offensive esport igrzyska olimpijskie League of Legends