Jakub Barwiak Jakub Barwiak 08.08.2017 22:47
Twórca Deadpoola uważa, że Fox zasługuje na więcej pochwał
389V

Twórca Deadpoola uważa, że Fox zasługuje na więcej pochwał

Twórca Deadpoola wypowiedział się na temat pracy jaką wykonuje 20th Century Fox, według niego studio otrzymuje zdecydowanie za mało pochwał za swoje filmy.

20th Century Fox w swoim portfolio posiada prawa do kilku postaci Marvela, wśród nich m.in. X-Men, Fantastyczna Czwórka, czy też Deadpool. Co prawda korporacji w swej historii zdarzyło się kilka wpadek, jednak Rob Liefeld – twórca Deadpoola uważa, że 20th Century Fox zasługuje na więcej pochwał. Powodem tego, według niego, jest fakt, iż studio zaryzykowało z produkcją pierwszego Deadpoola i Logana.

Zobacz jak wygląda Josh Brolin w roli Cable'a

Co prawda oba filmy powstały w różnych okolicznościach, Deadpool po wycieku zwiastuna, w efekcie czego wzrosła presja ze strony fanów, Logan był zaś pożegnaniem Hugh Jackmana z postacią, w którą wcielał się przez ostatnie 17 lat. Według Liefelda, niezależnie od okoliczności i tak świetnie było widzieć Fox, który zaryzykował i dał zielone światło obu produkcjom, które co istotne trafiały do kin  z kategorią R. Ponadto twórca wierzy, iż Fox, wraz z premierą, drugiej części Deadpoola będzie kontynuował przesuwanie granic w tym niezwykle popularnym gatunku filmowym.

Co ciekawe Ryan Reynolds, wcielający się w Deadpoola, oraz Hugh Jackman spotkali się w filmie X-Men Geneza: Wolverine, jednym z najgorzej ocenianych obrazów, w którym pojawiają się bohaterowie ze stajni Marvela.

Deadpool 2 jest obecnie w produkcji. Reżyseruje współtwórca Johna Wicka – David Leitch. Oprócz Ryana Reynoldsa w obsadzie znajdą się ponownie T.J. Miller (Weasel),  Morena Baccarin (Vanessa), Leslie Uggams (Niewidoma Al), Karan Soni (Dopinder). Ponadto w sequelu pojawią się Josh Brolin (Cable), oraz Zazie Beetz (Domino). Historia Wolverina została oczywiście zamknięta, jednak niewykluczony jest spin-off z Laurą/X-23 w roli głównej.

Źródło: http://screenrant.com/deadpool-logan-movie-adaptations-faithful/

Tagi: 20th Century Fox Deadpool hugh jackman marvel Ryan Reynolds