Paweł Musiolik Paweł Musiolik 07.08.2017 12:02
Rainbow Six: Siege - nowa aktualizacja będzie ogromna
534V

Rainbow Six: Siege - nowa aktualizacja będzie ogromna

Rainbow Six: Siege już wkrótce otrzyma nową, dosyć ważną aktualizację, której celem jest poprawa jakości połączenia sieciowego oraz hitboksów. Okazuje się jednak, że deweloper zmienia sposób łatania gry, więc aktualizacja będzie ogromna.

Rainbow Six: Siege jest w trakcie zmian, które wprowadza deweloper by zmienić bazę sieciową oraz hitboksy w grze, czyli dwie rzeczy na które narzekają gracze najbardziej. Jednak nadchodzącą aktualizacją postanowiono wykorzystać także do uporządkowania tego, jak dystrybuowane będą w przyszłości pozostałe łatki. Wiąże się to z przebudową systemu danych, więc aktualizacja wchodząca w ramy Operacji Health będzie bardzo duża. Ile będziemy musieli przygotować sobie miejsca na dysku?

Rainbow Six: Siege - ogromny sukces gry

Według oficjalnych informacji podanych na stronie gry, posiadacze PS4 będą zmuszeni do pobrania aż 15 GB aktualizacji, co wymusi na nich posiadanie przynajmniej 40-50 GB miejsca wolnego na dysku z racji tego, jak działa system PS4 podczas pobierania danych z PS Store. Jakie będą zyski z ten zmiany? Krótkoterminowe - gra ma wczytywać się odrobinę szybciej dzięki lepszej organizacji danych na dysku konsoli. Długoterminowe - następne łatki będą mniejsze nawet o 15% w porównaniu do starszego systemu aktualizacji.

Kilka dni temu, Ubisoft świętował wraz z deweloperami przekroczony próg 20 milionów graczy w Rainbow Six: Siege, z których codziennie aktywnych jest 2,3 miliona na wszystkich platformach na których dostępna jest gra. Czy ten wynik się poprawi? Dużo zależeć będzie właśnie od nadchodzącej aktualizacji w ramach Operacji Health, która ma znacząco poprawić techniczny poziom gry. Później w planach jest start trzeciego sezonu rozpoczynającego się operatorami i mapą z Hong Kongu. W odleglejszych planach są także operatorzy GROM-u, ale już bez polskiej mapy, co spowodowało protesty polskiej społeczności. Niestety - jak na razie bezskuteczne.

Rainbow Six: Siege - skrzynie i plany wsparcia gry

Źródło: https://rainbow6.ubisoft.com/siege/en-us/news/152-297567-16/data-cleanup-season-3-patch-size-pc-hd-texture-pack

Tagi: playstation 4 rainbow six: siege Ubisoft Ubisoft Montreal

Nie przegap