SKLEP
Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.08.2017 10:39
Dragon Quest 1,2,3 i Dragon Quest Builders 2 trafią na PS4
635V

Dragon Quest 1,2,3 i Dragon Quest Builders 2 trafią na PS4

Dragon Quest przypuszcza ofensywę na PlayStation 4. Square zapowiedziało Dragon Quest Builders 2, a także plany wydania pierwszych trzech odsłon serii jeszcze w te wakacje!

Seria Dragon Quest po udanym starcie Dragon Quest XI w Japonii mocniej zaznaczy swoją obecność na konsoli Sony. Square Enix zapowiedziało wydanie kolejnych czterech odsłon, z czego trzy są portami smartfonowych wersji, które za niewielką opłatą japońscy gracze kupią jeszcze w tym miesiącu. Mowa tutaj o Dragon Quest, Dragon Quest 2 oraz Dragon Quest 3, które jeszcze w sierpniu trafią do PlayStation Store w Japonii.

Dragon Quest i Dragon Quest 2 do sprzedaży trafią już 10 sierpnia w cenie kolejno 600 i 800 jenów. Dragon Quest 3 pojawi się także w sierpniu, ale nie wiemy jeszcze dokładnej daty. Za trzecią część przyjdzie zapłacić 1500 jenów. Na razie premierę zapowiedziano na Japonię, ale nic nie stoi na przeszkodzie by tytuły wydać także i poza Krajem Kwitnącej Wiśni z racji tego, że mamy do czynienia z portami wersji na smartfony, które zostały przetłumaczone i wydane u nas jakiś czas temu. I zanim zaczniecie kręcić nosem na porty - te podobno są wyjątkowo udane i nawet nie ma ich co zestawiać z fatalnymi portami gier z serii Final Fantasy.

Dragon Quest 2 w wersji na smartfony

To nie jedyna zapowiedź. Jak wspomniałem wcześniej, na PlayStation 4 trafi także Dragon Quest Builders 2. Dzięki ogromnemu sukcesowi poprzedniczki (głównie w Japonii), Square zdecydowało, że pomysł połączenia sandboksowej rozgrywki i typowego, japońskiego RPG-a się przyjął. Co dostaniemy w Dragon Quest Builders 2? Poza możliwościami tworzenia jeszcze większych światów pojawi się opcja tworzenia zbiorników wodnych i podwodnej eksploracji. Dostaniemy także możliwość szybowania po lokacjach oraz co najważniejsze - kooperacji dla czterech graczy. Premiery nie podano, ale prawdopodobnie będzie to gdzieś w 2018 roku.

Dragon Quest Builders 2 - pierwszy materiał z rozgrywki

Na koniec ciekawostka - Dragon Quest XI w pierwszym dniu sprzedaży rozszedł się w ponad 2 milionach kopii w Japonii. Square Enix poinformowało, że do sklepów trafiło ponad 3 miliony kopii, więc jedenastkę możemy śmiało uznać za sukces.

Tagi: dragon quest dragon quest 2 dragon quest 3 Dragon Quest Builders 2 playstation 4 Square Enix