Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.07.2017 16:19
Studio odpowiedzialne za Mass Effect Andromeda przestało istnieć
1653V

Studio odpowiedzialne za Mass Effect Andromeda przestało istnieć

Bioware Montreal, studio odpowiedzialne za Mass Effect Andromeda przestało praktycznie istnieć. Informację podało Electronic Arts na konferencji dla inwestorów, potwierdzając tym samym wcześniejsze doniesienia mediów.

O praktycznym końcu serii Mass Effect informował serwis Kotaku kilka tygodni temu, o czym was informowaliśmy. Po fatalnym przyjęciu gry, EA postanowiło rozwiązać młode studio i zamrozić serię na czas nieokreślony. Porzucono plany o tworzeniu dodatków do gry, zapewniając jedynie wsparcie techniczne (nowe łatki) i drobną zawartość do trybu wieloosobowego.

Animacje w Mass Effect Andromeda vs Bioware - runda 10

Pozostali pracownicy Bioware Montreal, którzy nie odeszli ze studia do innej pracy zostali przeniesieni w całości do studia EA Motive, które aktualnie pomaga przy Star Wars Battlefront 2 (tworzy tam kampanię), a także prowadzi prace nad nowym tytułem ze świata Gwiezdnych wojen. Przenosiny potwierdził odpowiedzialny za finanse w EA - Blake Jorgensen.

Tworzymy nowy zespół w Montrealu. Zatrudniliśmy ponad 100 nowych osób, które nie pracowały wcześniej w EA. Cała ekipa pracuje z Jade Raymond tworząc nową markę. Dołączyliśmy także do nowych ludzi całe studio Bioware Montreal, które od teraz będzie z nimi tworzyć gry w ramach jednej ekipy.

Potwierdziło się więc to, za co niektórzy starali się nas atakować próbując implikować, że piszemy bzdury. Po czasie okazało się, że plotki były prawdziwe i osoby ślepo broniące Bioware Montreal mogą poczuć się dziwnie po fakcie.

Źródło: http://www.tweaktown.com/news/58611/ea-confirms-bioware-montreal-moved-motive/index.html

Tagi: BioWare Montreal ea motive Electronic Arts mass effect andromeda