Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.07.2017 13:55
Sinner - chiński klon Soulsów zmierza na PS4
1038V

Sinner - chiński klon Soulsów zmierza na PS4

Sinner to chiński klon Dark Souls. Jeśli uważacie, że to przesadzone określenie, to wystarczy parę sekund z oficjalnym materiałem zarejestrowanym na China Joy by zmienić zdanie.

Chińczycy są generalnie znani z tego, że wyjątkowo często inspirują się tym, co stworzył ktoś inny. Mówiąc wprost - uwielbiają zrzynać czyjeś pomysły. Nie inaczej jest z Sinner, produkcją studia Darkstar Games, pokazaną w trakcie China Joy 2017. Gra została zapowiedziana na konferencji Sony, ale nie udostępniono z niej żadnych materiałów. Wideo dopiero mogliśmy zobaczyć gdy otworzono bramy targów dla odwiedzających.

Szybki rzut oka na nagranie przedstawiające grę pokazuje nam, że Sinner jest niczym innym jak ubogim w animacje krewnym Dark Souls. Począwszy od samego początku nagrania, przez interfejs, animacje, prezentację walki. Jeśli kogoś raziły wszechobecne gry soulslike, które na różny sposób przekuwały formułę zapoczątkowaną w mainstreamie przez Demon's Souls, to w tym przypadku pozostaje im pokręcić z niedowierzaniem głową.

Sinner - rozgrywka z chińskiego klona Dark Souls

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu potraktowalibyśmy to jako ciekawostkę, ale Sony od pewnego czasu aktywnie wspiera deweloperów z Chin, oferując im pomoc w wydawaniu gier w rodzimym kraju oraz poza nim. Jest więc cień szansy, że Sinner pojawi się poza Azją. Pytaniem pozostaje tylko fakt, czy jesteśmy gotowi na zmierzenie się z tak bezpośrednim klonem.

Tagi: