Paweł Musiolik Paweł Musiolik 29.07.2017 13:40
Metal Gear Online 2 ponownie dostępny dla osób z PS3
1162V

Metal Gear Online 2 ponownie dostępny dla osób z PS3

Metal Gear Online 2 oficjalnie uśmiercone przez Konami zostało kilka miesięcy temu przywrócone do życia przez fanów tej produkcji. Jednak nie każdy mógł zagrać w MGO2 - potrzebna była przerobiona konsola PS3. Od wczoraj, takiej potrzeby już nie ma.

Metal Gear Online, które pojawiło się w 2008 roku wraz z premierą Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots błyskawicznie zebrało wokół siebie niezbyt duże, ale bardzo oddane grono fanów. Taktyczne podejście do sieciowej rozgrywki w typowym dla serii Metal Gear Solid schemacie przez wielu po dziś dzień uważane jest za niedościgniony wzór. Dlatego społeczność skupiona wokół MGO 2 długo walczyła o przywrócenie gry do świata żywych.

Metal Gear - jak mógłby wyglądać remake dwóch pierwszych gier?

Grupie Save MGO udało się to kilka miesięcy temu, gdy powstały serwery odpowiedzialne za rozgrywkę, a do skorzystania z nich potrzebne było PS3 z wgranym CFW, co skutecznie zniechęcało wielu amatorów sieciowej rozgrywki. Jednak i ten problem udało się obejść. W Metal Gear Online 2 można już grać na konsolach z oficjalnym oprogramowaniem. I by to zrobić - nie trzeba się za bardzo męczyć.

Pełna instrukcja z rozpisanymi krokami dostępna jest na oficjalnym forum grupy, ale w skrócie wygląda to tak, że potrzebujemy PS3, pendrive'a sformatowanego w systemie FAT32 oraz płyty z grą Metal Gear Solid 4 w premierowym wydaniu, wersji Greatest Hits lub Platinum. Wersja 25th Anniversary i Legacy Collection nie działa. Z linku, który jest dostępny na forum pobieramy odpowiedni plik backupu z danymi Metal Gear Online i kopiujemy go na pendrive'a. Na konsoli wybieramy opcję przywrócenia backupu systemu (utracimy wszystkie dane z dysku!) i czekamy. Gdy konsola przywróci dane,możemy włożyć płytę z grą i grać w Metal Gear Online 2 ze społecznością.

Metal Gear Online 2 przywrócone do życia na PS3!

Jeśli ktoś zdecyduje się na taki ruch, dajcie znać jak wrażenia.

Tagi: Kojima Productions Konami Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots playstation 4 wideo