Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 27.07.2017 13:25
Persona 5 ze świetną sprzedażą
373V

Persona 5 ze świetną sprzedażą

Persona 5 to świetny przykład na to, że ludzie nieźle stęsknili się za głośnymi grami RPG z Japonii. Nowa odsłona kultowej serii okazała się wielkim sukcesem - zarówno jeśli chodzi o oceny jak i wysoką sprzedaż.

Persona 5 pojawiło się u nas w kwietniu tego roku zarówno na PlayStation 4 jak i na PlayStation 3. Gra nie tylko świetnie się sprzedaje, ale zyskało wiele świetnych ocen. W Japonii według sondy przeprowadzonej przez Famitsu, Persona 5 jest ulubionym RPG japońskich graczy.

Które RPG-i lubią Japończycy? Wiedźmin wypadł slabo

Sega na swojej oficjalnej transmisji (zapis z niej znajdziecie poniżej) ogłosiła, że Persona 5 sprzedała się na całym świecie w 1.8 miliona sztuk. To bardzo fajny wynik, tym bardziej, że na poprzedniej generacji ciężko było o inną głośniejszą serię jRPG niż Final Fantasy z trzynastą odsłoną, uważaną przez wielu za najgorszą. Obecna generacja jest zadowalająca pod tym względem - japońskie hity powróciły!

Temat Persony 5  poruszony na oficjalnej transmisji Segi

Persona 5 zgarnęła u nas maksymalnie wysoką ocenę. Sebastian, który przygotował dla Was recenzję stwierdził, że gra jest spełnieniem marzeń fanów i jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. Zgadzacie się z jego oceną? No i dołożyliście swoją cegiełkę do tej wysokiej sprzedaży?

Źródło: http://gematsu.com/2017/07/persona-5-worldwide-shipments-top-1-8-million

Tagi: atlus Deep Silver Persona 5 playstation 3 playstation 4