Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 17.07.2017 15:32
Atari wraca do świata gier. Poznajcie Ataribox
3497V

Atari wraca do świata gier. Poznajcie Ataribox

Ataribox to nowy sprzęt legendarnego Atari. Konsola została zaprezentowana na pierwszych zdjęciach, a oprócz tego doczekaliśmy się pierwszych informacji.

Ataribox to próba ze strony Atari na powrócenie na rynek gier. Konsola została zaprezentowana na pierwszych zdjęciach, a ponadto możemy też przyjrzeć się pierwszym informacjom. Jeśli chodzi o design sprzętu, to ma być on wierny dziedzictwu marki i podobać się zarówno starszym jak i młodszym graczom. W związku z tym sprzęt pojawi się w dwóch wersjach: czarno-drewnianej i czarno-czerwonej.

Ataribox ma być wyposażone w cztery porty USB, wejście na kartę SD oraz gniazdo HDMI. Oprócz tego, widać również gniazdo na kabel sieciowy oraz wejście które najpewniej posłuży nam do podłączenia sprzętu audio. Według tego co mówią przedstawiciele firmy, konsola ma obsługiwać zarówno klasyczne gry jak i współczesne, ale szczegółów jeszcze nie podano.

Nie wiadomo kiedy Ataribox miałoby trafić do sklepów. Nie podano też specyfikacji sprzętowej. Oficjalna notka wskazuje jednak, że raczej będzie to przyszły rok. Zespół pracujący nad nowym sprzętem ma przed sobą wiele celów i chce słuchać społeczności, aby dostarczyć konsolę, która na długo zagości w naszych sercach. Więcej informacji na ten moment nie ma, a tymczasem więcej zdjęć znajdziecie w galerii poniżej. Oprócz tego jest jeszcze krótkie wideo z zajawką nowego sprzętu.

Ataribox - krótka zajawka nowego sprzętu na wideo

 

Źródło: https://www.kotaku.com.au/2017/07/the-first-look-at-the-ataribox-ataris-new-console/

Tagi: atari ataribox galeria wideo