Paweł Musiolik Paweł Musiolik 16.07.2017 10:43
Star Wars Battlefront 2 - krótki pokaz gry i fabuły
798V

Star Wars Battlefront 2 - krótki pokaz gry i fabuły

Star Wars Battlefront 2 w trakcie wczorajszej konferencji Disneya z okazji imprezy D23 wzbogacił się o nowy materiał zabierający nas za kulisy produkcji. Jednocześnie deweloper pokazał nam kilka nowych scenek z kampanii, która pojawi się w drugim Battlefroncie.

Star Wars Battlefront 2 odda nam w ręce kampanię fabularną w której staniemy po stronie Imperium, wcielając się w postać Iden Versio - kobiety będącej dowódcą drużyny Inferno, elitarnego składu Szturmowców Imperium. W jej rolę wcieli się znana z True Blood aktorka Janina Gavankar, która jest także reklamową twarzą gry. Historia w kampanii Battlefronta 2 rozpocznie się w momencie zniszczenia drugiej Gwiazdy śmierci nad Endorem, śmierci Imperatora i początku upadku Imperium. Historia ciągnięta będzie aż do filmowego Przebudzenia mocy, będąc jednocześnie w pełni kanoniczną względem kinowego uniwersum.

Jak będzie prezentować się lista bohaterów w Star Wars Battlefront 2?

W materiale, który pokazano, DICE zabiera nas na wycieczkę po biurach zespołów pracujących nad grą. Za część fabularną odpowiada studio EA Motive, które chce, by historia w Star Wars Battlefront 2 zrekompensowała nam jej brak w poprzedniczce. Pokazany zostaje nam ojciec Iden - Admirał Versio - w którego wciela się Anthony Skordi. Ważne role odegrają także fanatycznie zapatrzony w Imperium Hask (Paul Blackthorne) oraz mający na celu rozładowanie atmosfery swoim wyluzowanym podejściem Del (T.J. Ramini).

Star Wars Battlefront 2 - za kulisami tworzenia historii gry

Grę będziemy mogli wypróbować sami. Co prawda nie w trybie kampanii, a sieciowej rozgrywce, ale będzie to możliwe już 6 października (4 jeśli złożycie preorder). Wtedy bowiem Electronic Arts planuje udostępnić klienta otwartej bety w której znajdziemy mapę Pałac Theed na Naboo. Dostępny dla 40 osób, z pojazdami wyjętymi z Mrocznego widma, czterema bohaterami (w tym Darth Maul i Rey) pozwoli wypróbować nam zmiany wprowadzone w walce piechoty. Dostępny będzie także tryb Eskadry na mapie ze starej trylogii.

A jeśli gracie jeszcze w Battlefronta (lub graliście) to przypominamy, że aktualnie trwa weekend z podwójnym doświadczeniem w Star Wars Battlefront i jego wszystkich trybach sieciowych.

Tagi: Digital Illusions CE Electronic Arts playstation 4 star wars battlefront 2 wideo