Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 14.07.2017 18:00
Samurai Showdown V Special. Jesteście gotowi na Mortal Kombat z samurajami?
310V

Samurai Showdown V Special. Jesteście gotowi na Mortal Kombat z samurajami?

Samurai Showdown V Special pojawi się na PS4 i PS Vita - wzbogacona wersja kultowej bijatyki będzie pierwszy raz dostępna dla posiadaczy konsol w nieocenzurowanej formie! Przygotujcie się na hektolitry krwi i potężną dawkę brutalności, która mogłaby zawstydzić niejedno fatality z Mortal Kombat!

Samurai Showdown V Special to jeden z wielu klejnotów gatunku bijatyk, który w 2004 roku trafił w ręce graczy za sprawą firmy SNK. Legendarny producent był przed wieloma latami niedoścignionym wzorem w dostarczaniu tego typu produkcji. Seria Samurai Showdown podobnie jak Mortal Kombat mogła pochwalić się bezpardonowo ukazaną brutalnością. Wszak postacie walczyły za pomocą broni białej, z której robiły konkretny użytek przecinając wrogów na pół. Piąta odsłona serii wprowadziła do systemu specjalne ruchy Overkill - nie były to proste odpowiedniki konkurencyjnego fatality i były one mocno związane z daną postacią.

Wersja z automatów arcade była swego czasu bardzo kontrowersyjna właśnie z powodu przemocy i brutalności. Pierwotna premiera zbiegła się w czasie z pewnymi nieprzyjemnymi incydentami w Japonii. Twórcy postanowili więc mocno ocenzurować konsolowe wydanie. Teraz po latach dzięki studiu Code Mystics fani będą mogli poznać grę w sposób, w jaki pierwotnie była projektowana - bez cenzury.

Samurai Showdown V Special - zwiastun

Samurai Showdown V Special jest wyjątkowe z jeszcze jednego powodu. W społeczności fanów serii i bijatyk utarła się opinia, że to najlepiej zbalansowana odsłona cyklu. Jest to także jedna z najbardziej dopieszczonych gier SNK. Tytuł skupia się mniej na wykonywaniu combosów i nagradza bardziej taktyczne podejście do walki. Kluczowe jest tutaj korzystanie z innych mechanik systemu, gdzie ważne jest umiejętne budowanie dystansu między przeciwnikiem.

Tytuł będzie dodatkowo wzbogacony o sieciową rozgrywkę wieloosobową. Dostaniemy też tryb galerii oraz wsparcie trofeów. Produkcja pierwszy raz będzie dostępna w pełnej krasie dla posiadaczy współczesnych konsol - PlayStation 4 i PlayStation Vita. Podczas imprezy EVO możemy liczyć na pierwsze materiały z gry. Nie liczcie jednak na odpicowaną grafikę. Mimo wszystko - porządnych bijatyk nigdy za wiele, więc dobre i to. Premiera ustalona została na okres wakacji

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2017/07/13/arcade-legend-samurai-shodown-v-special-coming-to-ps4-vita/

Tagi: evo playstation 4 playstation vita Samurai Showdown V Special wideo