Sebastian Kasparek Sebastian Kasparek 13.07.2017 18:28
Days Gone. Wideo przedstawia alternatywną rozgrywkę z targów E3
666V

Days Gone. Wideo przedstawia alternatywną rozgrywkę z targów E3

Days Gone otrzymało nowe nagranie. To ponownie przedstawia bezpośrednią rozgrywkę, którą mogliśmy podziwiać na tegorocznych targach E3. Tym razem znany etap rozegrano w inny sposób, ujawniając jak wiele czynników wpływa na przebieg zabawy.

Days Gone to kolejna gra wałkująca temat żywych trupów. Wydawać by się mogło, że nie da się tutaj wymyślić nic nowego - czasem jednak nie trzeba rewolucji, aby ponownie zaciekawić ludzi wyeksploatowanym pomysłem. Tym razem mamy do czynienia z utalentowaną ekipą Sony Bend, która pierwszy raz zmierzy się z zombiakami. Nie zabrakło też wsparcia finansowego samego Sony, więc można oczekiwać czegoś co najmniej bardzo dobrego i na większą skalą.

Days gone - analiza gry na PlayStation 4 Pro w trybie 4K

Days Gone pod wieloma względami przypomina mocno markę The Walking Dead (komiks i serial). Trafimy do nieco bardziej otwartego środowiska, gdzie prawdziwym zagrożeniem nie są żywe trupy a normalni ludzie odmienieni przez wydarzenia wywołane przez apokalipsę zombie. Obecne będą elementy survivalu. Zostaniem wrzuceni do otwartego świata, gdzie niemal wszystko spróbuje pozbawić nas życia a samo środowisko będzie się dynamicznie zmieniać. Przełoży się to na różne scenariusze, którym przyjdzie nam stawić czoło. Nowe wideo przedstawia fragment z targów E3 2017, ale rozegrany w alternatywny sposób.

Days Gone - alternatywna rozgrywka z E3 2017

Co wpłynie na świat gry i rozgrywkę? Okazuje się, że wiele rzeczy. Pogoda odegra istotne znaczenie. W czasie śnieżycy jazda motocyklem będzie utrudniona. Deszcz będzie zagłuszał odgłosy, ale podczas ulewy natrafimy na większą ilość przeciwników. Noc zmienia z kolei schemat działania naszych wrogów. Główny bohater będzie posiadał też specjalną wizję, ta wskaże nam ciekawe miejsca, ułatwi śledzenie i znajdowanie surowców. Podczas przygody istotne będzie wytwarzanie przedmiotów z rzeczy, które znajdą się pod naszą ręką - stworzymy w ten sposób pułapki do zastanawia na przeciwników. Obecne będą również dynamiczne wydarzenia. Możemy sami wpaść w pułapkę zastawioną przez innych ocalałych. Przełoży się to na wielką swobodę i różnorodność rozgrywki.

Premiera tytułu dalej nie została ustalona - możliwe, że w Days Gone zagramy dopiero w pierwszej połowie 2018 roku.

Źródło: https://blog.us.playstation.com/2017/07/13/days-gone-the-brutal-alternative/

Tagi: Days Gone playstation 4 Sony Bend Studios Sony Interactive Entertainment wideo