Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 13.07.2017 11:14
Rainbow Six - Ryan Reynolds gwiazdą ekranizacji powieści?
225V

Rainbow Six - Ryan Reynolds gwiazdą ekranizacji powieści?

Rainbow Six to długoletnia seria oparta na książkach Toma Clancy'ego. Paramount Pictures szykuje ekranizację jednej z powieści, w której gwiazdą miałby być Ryan Reynolds.

Rainbow Six swoje początki ma w 1998 roku, kiedy to powstała książka o takim tytule napisana przez Toma Clancy'ego. To thriller, który opowiadał o Johnie Clarku - doskonałym agencie i komandosie, który opuszcza CIA i postanawia z towarzyszami założyć własną organizację do walki z terroryzmem. Tuż po powstaniu oddziałów tęczy rozpoczynają się ataki, a bohaterowi pozostaje znaleźć ich sprawcę.

W tym czasie powstała pierwsza gra z serii Rainbow Six i pojawiła się również na PlayStation. Fabuła w dużej części opierała się na powieści opisanej wyżej, a sama rozgrywka mocno skupiała się na aspekcie taktycznym. Przydzielaliśmy odpowiednich operatów, rozmieszczaliśmy ich na pozycjach, wybieraliśmy uzbrojenie i lądowaliśmy na akcji - tam całość wyglądała jak FPS, ale ze znacznie spokojniejszym tempem rozgrywki. Pamiętacie jeszcze tę grę? W tamtym czasie wydawała mi się bardzo trudna, teraz pewnie przez toporne sterowanie byłaby jeszcze trudniejsza.

Rainbow Six doczeka się ekranizacji i oczywiście mowa tu o książce. W rolę Johna Clarka, głównego bohatera, miałby wcielić się Ryan Reynolds. Tak przynajmniej chciałaby wytwórnia Paramount Pictures, która podpisała umowę z firmą Weed Road należącą do producenta filmowego jakim jest Akiva Goldsman - znany z prac nad Pięknym Umysłem czy Batman i Robin. Z kolei scenariuszem zajmą się panowie odpowiedzialni za Mission Impossible: Ghost Protocol, czyli Josh Appelbaum i Andre Nemec.

Źródło: https://deadline.com/2017/07/akiva-goldsman-tom-clancy-rainbow-six-ologies-avengelyne-paramount-1202126928/

Tagi: